Yammer sbližuje chatování s tradičními e-maily

Albert Ryba | 13.12.2013 | Internet a služby | Žádné komentáře

Různé messagingové systémy se stále více uplatňují i v podnikové sféře. Jedním z úspěšných hráčů je i Yammer, jenž byl v loňském roce odkoupen Microsoftem. Tyto systémy jsou efektivní v případě, že spojují uživatele, kteří je aktivně využívají a jsou do nich registrováni. Ale pokud je potřeba domluvit se s někým, kdo kompatibilní systém nepoužívá, nastává nutnost sáhnout po jiném kanálu a komunikace se tak může roztříštit.

Yammer proto přichází s novinkou a tou je propojení chatu s e-maily. Pokud uživatel potřebuje získat odpověď od kolegy, jenž Yammer nepoužívá, jednoduše napíše jeho e-mailovou adresu do políčka příjemce a zprávu odešle. Pokud dotyčná osoba odepíše, je odpověď začleněna do příslušené diskuze v Yammeru a chodí jí pak i další zprávy, které si účastníci na toto téma vyměňují. Pokud je dostávat nechce, má možnost se z diskuze odhlásit. Dosud se e-mailová adresa v Yammeru využívala pro notifikace přihlášeného účastníka, ale nikoliv pro přímou komunikaci.

Jednoduché a efektivní řešení

Podle komentátorů jde přitom o jednoduché a elegantní řešení. Příjemce e-mailu odeslaného z Yammeru je navíc i informován o možnosti přihlásit se do služby, což by mohlo pomoci spontánnímu růstu penetrace této interní sociální sítě v podnicích, které ji využívají.

Další novinkou je možnost přidání e-mailové adresy pro každou skupinu v Yammeru. Dotyčný, který je takto zahrnutý do skupiny, má možnost přispívat k diskuzi a navíc se celé vlákno komunikace zobrazuje v podobě PDF souboru v příloze.

Tým Microsoftu stojící za vývojem Yammeru si od novinek slibuje odstranění bariér mezi otevřenou komunikací (chat) a soukromými zprávami (e-mail). Protože pokud jsou informace uloženy na různých místech a proudí odlišnými kanály, je zde poměrně vysoká šance, že se nedostanou ke všem účastníkům a nebo že bude problém s jejich budoucím dohledáním. To pak podle vývojového týmu Yammeru zbytečně snižuje produktivitu a ztěžuje práci.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ devět = třináct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz