Hranice mezi e-maily a sociálními sítěmi mizí

Albert Ryba | 10.01.2014 | Internet a služby | Žádné komentáře

Ačkoliv někdy jsou e-maily považovány za starý typ „dávkové“ komunikace a chatování v sociálních sítích za nový on-line trend, stále více lze pozorovat provázání těchto dvou „světů“.

Nedávno Microsoft umožnil do diskuzí v sociální síti Yammer vstupovat i uživatelům, kteří nemají účet, tedy jen prostřednictvím e-mailu – více viz článek Yammer sbližuje chatování s tradičními e-maily. Nyní Google přichází s další novinkou a to s možností posílat e-maily z Gmailu na kontakty v rámci sítě Google+ bez nutnosti znát jejich e-mailovou adresu.

Komunikační kanály se propojují

Podle komentátorů jde o jednoznačný trend stírání hranic a o snahu unifikovat komunikaci napříč různými kanály a technologiemi. Ostatně tímto směrem se již dříve vydaly systémy sjednocené komunikace, které mají za cíl zachytit uživatele na tom komunikačním kanálu, u nějž je právě dostupný a také omezit nutnost mít na něj uloženo více různých způsobů jak jej kontaktovat.

Zástupci společnosti Google ve zveřejněném blogovém příspěvku k užšímu propojení Gmailu a Google+ říkají, že jde o přirozené rozšíření stávající integrace těchto dvou systémů. Již dříve totiž Google umožňoval posílání zpráv na e-maily z kruhů uživatele, nyní je ale možnost rozšířena na všechny vlastníky účtu v Google+. Nový způsob zasílání e-mailů na kontakty ze sítě Google+ je navíc navržen tak, aby adresa příjemce zůstala nezveřejněna a nemohla být zneužita. Využití novinky komentátoři vidí jak pro soukromé, tak i pro obchodní účely.

Jak možnost zasílání e-mailu na kontakty v rámci sítě Google+ vypadá můžete vidět v následujícím obrázku z dílny Googlu:

gmail-kontakty

Kontrola zůstává na straně uživatele

Pokud si tuto novou funkci nepřeje uživatel využívat, má možnost zablokovat možnost zasílání e-mailů z Google+ kontaktů a nebo jej limitovat na klasické či rozšířené kruhy. Viz obrázek poskytnutý Googlem níže. Výchozí nastavení ovšem umožňuje, aby komunikace mohla probíhat s kýmkoliv ze sítě Google+.

gmail-soukromi

Nová funkce není zatím nasazena, mělo by se tak stát v nejbližší době. Uživatelé přitom budou informováni e-mailem od Googlu, že mají tuto možnost dostupnou.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm + šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz