IBM kombinuje big data s prediktivní analytikou

Albert Ryba | 09.01.2014 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

Společnost IBM představila v rámci svého portfolia pro Big Data nový prediktivní analytický software IBM SmartCloud Analytics – Predictive Insights, který má pomocí vyspělých technologií kognitivního computingu a prediktivní analýzy dat umožnit firmám snáze předvídat a odhalovat neobvyklé situace v IT infrastruktuře a včas reagovat na možné problémy. Namísto zdlouhavého zpracovávání obrovského objemu dat mohou nyní uživatelé díky novému vysokorychlostnímu analytickému softwaru IBM BLU Acceleration ze svých firemních datových zdrojů získat informace a vhled do své organizace okamžitě. Díky tomu mohou předvídat a zabraňovat výpadkům informačních systémů a celkově zvýšit produktivitu a snížit provozní náklady své organizace.

Organizace v současnosti provozují komplexní informační systémy složené z velkého počtu serverů, aplikací, datových úložit a síťových prvků. Při současné expanzi počtu mobilních zařízení a cloudových prostředí mohou tyto sytémy denně generovat terabajty dat. V tomto množství jsou zahrnuty chybová hlášení, záznamy o IT událostech a žádostech o podporu nebo aktualizace síťových konfigurací. Výsledkem je až milion systémových záznamů za den – zatímco některá data jsou pro funkci a výkon celého systému kritická, jiná nejsou pro administrátory vůbec relevantní.

Firmy provozní data zpravidla pouze archivují nebo je rovnou mažou, čímž se ovšem připravují o cenný zdroj byznysových informací. S řešením IBM SmartCloud Analytics – Predictive Insights nyní mohou v reálném čase analyzovat terabajty provozních dat a řešit pouze trendy, které jsou pro výkon sítě určující. Pomocí kognitivní inteligence se software průběžně učí a vyhodnocuje průběh a stav veškerých sledovaných parametrů. Při masivnímu objemu zpracovaných dat pak v reálném čase dokáže převídat nestandardní chování v IT systému a odhalit vznikající problém dříve, než skutečně nastane. Kromě tradiční instalace v zákaznickém prostředí nová technologie IBM poběží i na infrastruktuře SoftLayer.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ pět = šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz