Intel chce vybavit PC a tablety 3D kamerami

Albert Ryba | 07.01.2014 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost Intel představila novou rodinu hardwarových a softwarových produktů pod názvem RealSense. Cílem je přiblížit informační technologie lidským smyslům, aby mohly lépe zpracovávat přijatý obraz a změnit tak stávající dvourozměrný koncept práce s obrazem na třírozměrný, jenž je bližší lidskému vnímání. Intel si od této změny slibuje i revoluci v ovládání výpočetní techniky, která by měla být schopná lépe rozpoznávat vizuální podněty.

Jedním z prvních produktů nové rodiny je 3D kamera Intel RealSense, vůbec první integrovaný 3D a 2D kamerový modul, který zařízením umožňuje snímat obraz prostorově, podobně jako vidí lidské oči. 3D kamera je vybavena hlubinným trojrozměrným čidlem a plnohodnotným rozlišením 1080 bodů. Ta disponuje schopností detekovat pohyb prstu, díky čemuž dokáže velice přesně rozpoznat jednotlivá gesta i rysy lidské tváře a na základě těchto dat rozumí pohybu i emocím. Dokáže rozpoznat popředí od pozadí, umožňuje rozšířit realitu o virtuální interaktivní prvky, umí trojrozměrné skenování položek a další věci.

Kamera Intel RealSense 3D najde uplatnění v běžných zařízeních typu „dva v jednom“, včetně konvertibilních tabletů, ultrabooků, notebooků nebo počítačů typu „All in One“ od výrobců jako Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo a NEC. První z nich by se měly na trhu objevit již ve druhé polovině roku 2014. Na pódiu Intel představil sedm různých zařízení s integrovanou kamerou od společností Dell, Lenovo a Asus.

Mooly Eden z Intelu prohlášuje, že technologie RealSense nabídne skutečně nové komplexní zážitky, včetně změny způsobu, jímž lidé využívají video-konferenční hovory, učení za pomoci digitálních pomůcek a „edutainment“ prostřednictvím rozšířené reality. Význam bude mít novinka i pro počítačové hry, stejně jako pořizování či sdílení 3D snímků.

Pro demonstraci možností video hovorů a konferenčních hovorů s použitím 3D kamery Intel RealSense spojily síly Intel a Microsoft a společně vytvořily model komplexních video hovorů prostřednictvím sítí Skype a Lync. 3D kamera umožňuje během hovoru ovládat (a dokonce zcela odstranit) pozadí za volajícím, takže je vidět jen on. Umí také pozadí nahradit prezentací, filmem nebo sportovní událostí.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest − tři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz