Lenovo odkoupí divizi x86 serverů IBM

Martin Noska | 23.01.2014 | Aktuality, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnosti Lenovo a IBM informovaly, že dospěly k definitivní dohodě, podle níž má čínské Lenovo v budoucnu odkoupit od IBM divizi zaměřenou na servery x86. Hodnota transakce činí přibližně 2,3 miliardy dolarů, přičemž dvě miliardy budou uhrazeny v hotovosti a zbytek v akciích společnosti Lenovo.

Dohoda zahrnuje řešení System x, BladeCenter a Flex System servery, síťové prvky, servery NeXtScale, iDataPlex a příslušný software a servisní služby. IBM si ponechá System z, Power Systems, Storage Systems, Flex servery na bázi Power a řešení PureApplication a PureData.

Dohoda vychází z dlouhodobé spolupráce, která začala v roce 2005, kdy Lenovo odkoupilo od IBM divizi osobních počítačů, včetně řady ThinkPad. Od té doby společnosti spolupracují v mnoha oblastech. Lenovo se v oblasti x86 serverů snaží prorazit již několik let, zatím však bylo v této oblasti okrajovým hráčem. Na divizi serverů IBM si pak číňané „brousí zuby“ již delší dobu, ale až výsledky prodejů x86 serverů za poslední kvartál podle spekulací komentátorů přesvědčily IBM k definitivnímu ruzhodnutí.

Společnosti Lenovo a IBM dále plánují uzavřít strategické partnerství, které se bude týkat globálních smluv v oblasti OEM a prodejů řešení jako jsou špičkové diskové úložné systémy IBM Storwize (podnikové systémy na úrovni entry a midrange), páskové úložné systémy, software General Parallel File System software, nabídky SmartCloud Entry a prvky softwarového portfolia IBM jako je například řešení Systems Director a Platform Computing.

Po uzavření transakce převezme Lenovo související zákaznické a servisní služby. IBM bude po určité časové období dále poskytovat servisní podporu jménem společnosti Lenovo, aby zákazníkům zajistila nepřerušený servis.

Očekává se, že asi 7 500 zaměstnanců IBM pracujících na vývoji x86 serverů včetně významných lokalit v Raleighu, Šanghaji, Šen-čenu a Tchaj-peji obdrží nabídku zaměstnání ve společnosti Lenovo.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět + šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz