Průzkum: Co ovlivňuje spokojenost zaměstnanců v práci?

Martin Noska | 23.01.2014 | Aktuality, Analýzy, Mobilita, Ostatní | Žádné komentáře

Společnost GFI Software zveřejnila výsledky svojí globální studie vykreslující profil běžného zaměstnance malé a středně velké společnosti (SMB) s ohledem na aspekty ovlivňující jeho práci. Podle tohoto výzkumu je většina pracovníků v SMB firmách (konkrétně 81 %) spokojena se svou prací, má důvěru v technologie používané v rámci zaměstnání a stále více využívá mobilních zařízení k pracovním účelům.

Studie přinesla zajímavá fakta o jejich přístupu k práci, využívání technologií a pohledu na technologie v rámci pracovního prostředí. Podle většiny pracovníků zlepšily mobilní technologie jejich pracovní život, protože umožňují pracovat odkudkoliv. Na druhou stranu mají ale obavy o své soukromí a bezpečnost dat: 6 z 10 respondentů by nejraději odstranilo své osobní informace z internetu a 87 % pracovníků se necítí zcela bezpečně a obává se krádeže identity či podobného incidentu.

K dalším klíčovým zjištěním, které vyplynuly z průzkumu zaměřeného na spokojenost zaměstnanců ve svojí práci, patří:

•    33 % respondentů uvedlo, že během své práce využívá sociální sítě k soukromým účelům; 18 % pracovníků přitom přiznává, že to snižuje jejich produktivitu.
•    Téměř všichni respondenti se služebním telefonem či jiným mobilním zařízení uvedli, že je využívají také pro soukromé účely; 22 % často, 38 % někdy a 30 % zřídkakdy.
•    37 % zaměstnanců SMB společností uvedlo, že využívají Facebook alespoň jednou denně.
•    43 % zaměstnanců se připojuje do podnikové sítě na dálku s využitím mobilního zařízení.
•    7 % pracovníků přiznává, že již někdy ztratili mobilní zařízení, které obsahovalo podniková data.
•    Pouze 36 % respondentů uvedlo, že jejich zaměstnavatel nějakým způsobem blokuje přístup k určitým webovým stránkám na pracovních počítačích.

„Spokojenost zaměstnanců a příznivá pracovní atmosféra je v SMB společnostech důležitým faktorem úspěchu a s tím souvisí také volba vyvážené bezpečnostní politiky,“ říká Martin Říha, ředitel pro strategii společnosti GFI Česká republika a Slovensko. „Není účelem zakázat zaměstnancům jakékoliv soukromé aktivity na internetu, na druhou stranu musí být zajištěna dostatečná ochrana podnikových dat a produktivita práce.“

Studie byla provedena na respondentech, kteří pracují na plný úvazek ve společnostech se 2 – 99 zaměstnanci a používají v práci stolní či přenosné počítače.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + = devět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz