Serverový AMD Opteron A1100 s architekturou ARM odhalen

Albert Ryba | 29.01.2014 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost AMD informovala, že v následujících týdnech začne vyrábět vzorky svého prvního serverového procesoru s architekturou ARM. Jde o model Opteron řady A1100 s kódovým názvem Seattle a bude vyráběn 28nm technologií.

AMD by se rádo stalo lídrem v oblasti serverových procesorů s architekturou ARM, kterým analytici obecně předpovídají velkou budoucnost. Zde je totiž konkurence narozdíl od mobilních čipů ARM o poznání slabší. Opteron A1100 je postaven na nové 64bitové architektuře Cortex-A57 a bude podporovat až osm jader. Vývojářský kit pro servery s těmito čipy zahrnuje Micro-ATX desku se čtyřmi sloty pro registrované paměti DDR3 s kapacitou až 128GB, dva sloty PCI-Express a osm SATA portů.

Společnost AMD také ohlásila, že chce přispívat v rámci Open Compute Projectu, který má za cíl nabídnout open source hardware pro datová centra. Právě ARM čipy od AMD by měly být součástí tohoto projektu. AMD dále chce intenzivně spolupracovat s linuxovou komunitou, aby zajistila pro svoji platformu co nejširší podporu. Podle odhadu AMD budou procesory ARM hrát v serverech stále větší roli, zejména díky svojí nízké ceně a energetickým nárokům a v roce 2019 by měly ovládnout již čtvrtinu tohoto trhu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz