Vodafone uvádí datový tarif pro neomezené surfování

Albert Ryba | 22.01.2014 | Aktuality, Internet a služby, Mobilita | 1 komentář

Mobilní operátor Vodafone nabídne od 24. ledna 2014 nový datový tarif s názvem Mobilní připojení Turbo s takzvaným Smart FUP. Nejedná se tedy o neomezený datový tarif jako takový, ale o možnost neomezeného surfováním po webových stránkách kombinovanou s limitem 20 GB pro stahování či sdílení souborů a pro streamovaný obsah.

Nabídka tohoto tarifu je časově omezena do 30. dubna 2014. Kromě toho Vodafone  zjednodušuje portfolio datových tarifů. Zákazníci si budou nyní moci vybrat z pěti měsíčních datových tarifů podle toho, kolik dat využívají.

S Mobilním připojením Turbo Vodafone představuje také tzv. Smart FUP. Díky němu budou moci zákazníci surfovat po webu či odesílat e-maily stejnou rychlostí i po vyčerpání limitu 20 GB. Na 64 kbit/s se zpomalí například sdílení velkých souborů a pro streamovaný obsah. Konkrétně jde například o sdílení souborů pomocí služeb typu Dropbox, Google Drive, iCloud nebo SkyDrive, on-line rádia či o streaming z Youtube či Stream.cz. Řada zákazníků by ale spíše uvítala vyšší rychlosti i po vyčerpání limitu FUP, s čímž v uplynulém roce experimentoval konkurenční operátor O2 a nabídl v takových případech rychlost 200 kb/s. To ale nyní končí a i u něj se rychlost po vyčerpání FUPu vrací na 64 kb/s pro download a na pouhých 32 kb/s pro upload. Místo toho, aby ostatní operátoři krok O2 následovali, se tedy situace vrací spíše do starých kolejí.

Nové portfolio datových tarifů od Vodafonu od 24. ledna bude vypadat následovně:

Datové tarify

Objem dat (FUP)

Standardní cena

Promo nabídka

Připojení pro mobil standard

250 MB

178 Kč

-

Mobilní připojení 500 MB

500 MB

249 Kč

89 Kč

Mobilní připojení 1,5 GB

1,5 GB

399 Kč

Mobilní připojení 4 GB

4 GB

519 Kč

259 Kč

Mobilní připojení Turbo

neomezené surfování

999 Kč

499 Kč

Tarify v rámci promo nabídky si mohou pořídit jak noví, tak i stávající firemní i nefiremní zákazníci, podmínkou je však uzavření smlouvy na dva roky.

1 komentář u článku “Vodafone uvádí datový tarif pro neomezené surfování”

  1. Petrik napsal:

    Podle tiskové zprávy i objednávkového formuláře na webu Vodafon uvádí že „Na 64 kbit/s se zpomalí POUZE sdílení velkých souborů a streamovaný obsah“. Tak to ani omylem, zpomalí se celý internet (řádově pod 1 MBit/sec), na YouTube se ani nedostanete a všechna stahování poběží jen zcela minimální rychlostí. Pro představu: zpomalí se i načítání obrázků na stránkách ze zdrojů mimo doménu, tedy vkládané na diskusních fórech apod.

    Jde tedy o zjevný podvod na zákazníky.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + = čtrnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz