Kurzy o praktickém využití Internetu

Albert Ryba | 19.02.2014 | Aktuality, Internet a služby | Žádné komentáře

Internetová komunikace s úřady, Internet a právo nebo hledání práce na Internetu – i takovým tématům se nyní bude věnovat pražská pobočka Akademie CZ.NIC. Vzdělávací centrum provozované správcem české národní domény totiž přináší 12 nových kurzů pro nejširší veřejnost určených uživatelům s minimálními zkušenostmi, například seniorům. První kurz s názvem Jak na sociální sítě se uskuteční již 10. března. Více informací najdou zájemci na internetové adrese https://akademie.nic.cz/jak-na-internet. Cena jednoho dvouhodinového setkání je jen 99 korun.

„Jedná se de facto o pilotní projekt, na jehož základě vzniknou balíčky vzdělávacích materiálů. Ty pak nabídneme dalším organizacím, které se zaměřují na vzdělávání laické veřejnosti v oblasti Internetu. V tomto pololetí bychom proto rádi od návštěvníků setkání získali zpětnou vazbu. Jejich poznatky následně využijeme pro finalizaci edukačních materiálů,“ říká Igor Kytka, koordinátor vzdělávacích aktivit sdružení CZ.NIC.

Vzdělávací projekt vychází z televizního seriálu Jak na Internet, který vysílá Česká televize od října 2012. Většina dosud nabízených kurzů akademie vznikla pro zástupce odborné komunity, jedná se tedy o první projekt určený internetovým začátečníkům. Dosud byla Akademie CZ.NIC orientována svými vzdělávacími tématy spíše na pokročilejší uživatele.

Kompletní nabídku kurzů Akademie CZ.NIC včetně jejich termínů najdou zájemci na webových stránkách tohoto vzdělávacího centra. Zde je také možné se hned na vybraná témata přihlásit.

Přehled nejbližších kurzů Jak na Internet:
10. března     Jak na sociální sítě
17. března     Jak na bezpečné přihlašování
24. března     Jak na on-line nákup a prodej
31. března     Jak na datové schránky
7. dubna     Jak funguje Internet
14. dubna     Jak na právo na Internetu
28. dubna     Jak na úřad přes Internet

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz