Microsoft má nového ředitele, Satya Nadellu

Martin Noska | 04.02.2014 | Aktuality, Ostatní | 1 komentář

Správní rada společnosti Microsoft informovala, že vybrala Satya Nadellu jako nového CEO společnosti. V této roli nahradí nepříliš populárního Steva Ballmera. Satya – na fotografii vlevo – se ujme nové role CEO a člena správní rady s okamžitou platností. Jedná se teprve o třetího CEO v historii Microsoftu.

Satya je tzv. insider, tedy působí v Microsoftu již 22 let a v poslední době byl odpovědný za Cloud and Enterprise skupinu, jedny z nejrychleji rostoucích a nejvíce výdělečných aktivit Microsoftu. Dosud však byl spíše v ústraní zájmu médií. Satyu čeká ovšem nelehký úkol, neboť Microsoft je pod silným konkurenčním tlakem jak v oblasti mobilních platforem, tak i ve svojí tradiční sféře – desktopových operačních systémech. Právě následující roky podle analytiků rozhodnou, jakou roli bude Microsoft hrát v post-PC epoše a bude tedy záležet hlavně na Satyových rozhodnutích.

Současně pak Bill Gates, zakladatel firmy, opouští roli předsedy představenstva Microsoftu a bude nadále působit jako technologický poradce.

1 komentář u článku “Microsoft má nového ředitele, Satya Nadellu”

  1. Petr Baloun napsal:

    Abych řekl pravdu, čekal jsem spíš nějakého černocha – ti jsou teď zjevně v módě :D

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + = dvanáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz