Novinka v ČR: Těžba kryptoměn na pronajatém serveru

Albert Ryba | 07.02.2014 | Aktuality, Hardware, Ostatní | Žádné komentáře

V současnosti velmi populární těžba virtuálních kryptoměn již není aktivitou uzavřené skupiny IT nadšenců. Díky nárůstu kurzů a popularity jednotlivých kryptoměn a rozšíření do povědomí širší veřejnosti se jejich těžba (nebo koupě) může stát investicí do budoucna a jednou z možností, jak navýšit zisk. Při operacích s virtuálními měnami je třeba počítat s určitou mírou spekulačního rizika, které je způsobeno výrazně kolísavým kurzem, omezenou směnitelností a téměř nemožnou předvídatelností). Jeho podstoupení se však může firmám i jednotlivcům mnohonásobně vyplatit.

První kryptoměnou, (virtuální měnou), která se v masovém měřítku prosadila a která udělala z řady virtuálních spekulantů milionáře, je Bitcoin. Ovšem především díky velkému rozšíření a speciálním výkonným čipům (ASIC), optimalizujícím algoritmus, kterým těžba Bitcoinu probíhá, je pro efektivní těžbu třeba právě těchto speciálních čipů, které se shání obtížně. Pro automatizovanou těžbu je tak vhodnější druhá nejznámější kryptoměna LiteCoin. I u ní je ale třeba obrovského výpočetního výkonu. S ním jsou potom spojeny vysoké nároky na spotřebu elektrické energie, na chlazení i na prostor, který potřebná sestava zabere.

Těžba (výdělek) poskytnutím operačního výkonu

Těžba kryptoměny probíhá na základě poskytování operačního počítačového výkonu pro provoz oběhu virtuálních peněz a ověřování peněžních transakcí. Počítač (server) ověřuje autenticitu probíhajících transakcí, za což dostává od systému odměnu v podobě Litecoinu (v našem případě). Navíc je možné vydělávat spekulací na budoucí růst kurzu a v budoucnu kryptoměny výhodně prodat.

Stěžejní je výkon grafické karty

Jedním z efektivních nástrojů těžby grafické karty a využití výkonu jejich procesoru (grafiky AMD jsou vhodnější než nVidia). Výraznější výdělek ovšem zajistí až využití stroje osazeného několika grafickými kartami. Vhodným způsobem pro vyzkoušení vlastní těžby nebo pro její rozjetí je pronájem potřebně výkonné sestavy. „Těžař“ tak může začít těžit bez větších vstupních nákladů okamžitě.

VirtualCoin miner v nabídce Coolhousingu

Například datacentrum Coolhousing nově nabízí specializovaný dedikovaný server VirtualCoin miner, jenž je navržen právě pro těžbu kryptoměn, zejména Litecoinu a Terracoinu. Konfigurace serveru je následující: CPU Intel Pentium G3220; RAM 4 GB PC3-12800; HDD 1x 500 GB SATA-3G) a je osazen třemi grafickými kartami Radeon HD 7950 (3x 2867.2 GFLOPS).

Pořízením dedikovaného serveru uživatel nepotřebuje výraznou investici na pořízení dostatečně výkonných grafických karet, a spolehlivého zdroje. Díky umístění serveru v datovém centru navíc nemusí řešit řadu problémů, které jsou s těžbou v domácích podmínkách spojeny: hluk, nedostatečné chlazení nebo vysoká cena elektřiny.

Právě cena elektřiny, která je v současné době na vysoké úrovni a tudíž výrazné výdělky při těžbě v domácích podmínkách takřka neumožňuje. Coolhousing navíc nabízí, v případě požadavků zájemce, sestavení dedikovaného serveru na míru. Po uplynutí 24 měsíců lze navíc sestavu za zanedbatelnou částku odkoupit a využít ji jiným způsobem nebo ji dále odprodat. Více informací najdete na http://www.coolhousing.net/tezba-virtualnich-penez-fenomen-dnesni-doby.html.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři + devět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz