Algotech chce být velkým hráčem s big daty

Albert Ryba | 17.03.2014 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

Společnosti Algotech a Oracle rozšířily svou dlouhodobou spolupráci o jeden z největších ICT trendů současnosti – řešení pro big data. Algotech splnil všechny požadované certifikace pro prodej a podporu řešení Oracle Exadata a přidává k tomu vlastní zkušenost z oblasti analýz a implementace.

Systém Oracle Exadata Database Machine znamená významný milník pro možnosti analýzy rozsáhlých datových množin. Celá řada vznikla spojením hardwaru od společnosti Sun a softwaru od společnosti Oracle. Systémy Oracle Exadata Database Machine v současnosti využívají tisíce zákazníků po celém světě. Zdaleka nejlepších výsledků dosahuje systém při nasazení u tzv. „mission critical“ aplikací (tj. takových, u kterých musí být zajištěn trvalý a rychlý běh a zpracování). Systém staví na standardní Oracle databázi, díky čemuž je možné využít jejích schopností u jakékoli aplikace bez nutnosti úpravy.

Systém je navržen pro provoz databází, která obsahují velké množství dat – historická nebo archivovaná data, zálohy, dokumenty, obrázky apod. Další výhodou je skutečnost, že platforma je natolik škálovatelná, aby mohla pružně reagovat na rostoucí množství dat. Systém bere v úvahu frekvenci, s jakou jsou určitá data využívána, čímž selektivně vybírá ta nejčastěji využívaná, která uchovává ve flash paměti. Ostatní data jsou uložena na běžných discích.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz