AMD chce prorazit v levných PC s platformou AM1

Albert Ryba | 07.03.2014 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Společnost AMD představila svoji novou desktopovou platformu s označením AM1. Ta má být určena zejména pro levné počítače, které mají největší potenciál zaujmout hlavně kupující v chudších zemích a nebo firmy hledající levná kancelářská PC. Svojí výbavou by tato platforma ale neměla uživatele o nic ochudit a má plně dostačovat i pro mírně náročnější práci.

Platforma AM1 bude zahrnovat akcelerovaný procesor (APU) vycházející z architektury Kabini. Ta kombinuje grafická jádra GPU Radeon s poslední verzí procesorového jádra Jaguar. Procesory pro AM1 budou nést podle svojí výbavy tradiční označení Sempron nebo Athlon a k dispozici budou až čtyřjádrové modely. Velcí výrobci základních desek jako Asus, Gigabyte či MSI již informovali, že budou novou platformu podporovat vydáním motherboardů se socketem FS1b. Firmy Asus a Gigabyte dokonce již s předstihem uvedly dva modely AM1 desek – micro-ATX AM1M-A a mini-ITX AM1I-A v případě prvního jmenovaného hráče a AM1M-S2H a ochuzenější AM1M-S2P (obě ve formátu micro-ATX). Ceny procesorů pro AM1 by měly začínat na 60 dolarech a budou k dispozici od začátku dubna.

AM1 má využívat všechny dnešní moderní standardy, jako USB 3.0, SATA 6 GB/s, DirectX 11.2 a platforma má certifikaci pro běh od dosluhujících Windows XP až po nejnovější Windows 8.1. Společnost AMD očekává, že jí nová platforma pomůže zvýšit podíl v segmentu levných PC, kde je sice nízká marže, ale prodají se jich značně větší počty, než je tomu u high-endových modelů pro náročné uživatele. AMD chce konkurovat hlavně Celeronům a Pentiím od Intelu a nabídnout výrazně lepší výkon, zejména v oblasti grafických operací. Ty ale u kancelářských PC nejsou obvykle rozhodující.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− sedm = nula

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz