Ericsson Radio Dot zesílí mobilní signál v budovách

Albert Ryba | 03.03.2014 | Aktuality, Internet a služby, Mobilita | Žádné komentáře

Ericsson na veletrhu MWC 2014 v Barceloně ukázal řešení, které mění přístup k mikropokrytí mobilním signálem uvnitř budov. Zařízení Ericsson Radio Dot zvýší kapacitu mobilního broadbandu u 3G a LTE sítí uvnitř velkých budov. Ty totiž mají často problém se slabým signálem, což se projevuje pomalým připojením a výpadky hlasových hovorů. Namísto toho budou moci uživatelé budov, rezidenti a návštěvníci využívat plnohodnotný a rychlý internet.

Ericsson Radio Dot System dokáže výrazně zlepšit kvalitu mobilních hlasových služeb a mobilního internetu v budovách. Poskytuje uživatelům rychlé a kapacitně dostačující připojení. Z pohledu nákladů a účinnosti je nejefektivnějším řešením pokrytí mobilním signálem uvnitř budov. Zařízení podporuje technologie UMTS i LTE. „Dots“ jsou napojeny na síť standardním LAN kabelem, kterým jsou i napájeny.

Mobilní operátoři, vlastníci budov a hlavně uživatelé mají k dispozici elegantní a kompaktní zařízení se subtilním, diskovitý designem. 300 gramové jednotky zesilovače mobilního signálu ve velikosti dlaně, se montují na stěnu a připojují k existující síťové infrastruktuře prostřednictvím standardního LAN kabelu.

Ericsson Radio Dot se začne prodávat již letos. Na MWC 2014 oznámilo několik mobilních operátů záměr nabízet toto zařízení svým zákazníkům. Jsou mezi nimi například Vodafone, japonský operátor SoftBank Mobile, singapurský SingTel. Testovat ho bude i švýcarský Swisscom, či největší australský mobilní operátor Telstra. Ericsson se dohodl i s operátorem MTN, který operuje v 22 zemích Afriky a Blízkého východu.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm + jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz