Microsoft Lync a možnosti jeho využití ve firmě

Jiří Plátek | 24.03.2014 | Internet a služby, Software | Žádné komentáře

Microsoft Lync je řešení určené pro tzv. sjednocenou firemní komunikaci Unified Communication, která nabízí celou řadu možností v rámci efektivní týmové spolupráce. Nelze se divit, že mnoho firem a státních organizací se již rozhodlo nebo se rozhoduje investovat do tohoto komunikačního řešení.

Prostředí Microsoft Lync nabízí celou řadu možností, jak pro jednotlivce, tak pro týmovou spolupráci od chatování – Instant Messaging, přes hlasové volání až po videokonferenční spojení a současného sdílení datových firemních podkladů v prostředí SW aplikací např. PowerPoint, Word, Excel či jiných elektronických datech uložených na vašem PC, notebooku nebo přenosných mobilních zařízení.

Chcete-li s Microsoft Lync ušetřit, počítejte s tím, že bude potřeba změnit stávající firemní kulturu, aby bylo možné využít všech výhod způsobu práce, které s nasazením úzce souvisí.

Podle údajů společnosti Microsoft může firma po nasazení MS Lync očekávat následující výhody:
• 5-30 % redukce cestovních nákladů
• 30-95 % snížení nákladů spojených s poplatky za telefonii
• 15-30% úspora nákladů na provoz kancelářských prostor

Možnosti řešení Microsoft Lync

Jedna z nejlépe popsatelných výhod řešení Lync je firemní e-mailová komunikace. E-maily se staly během posledních několika let standardem vnitrofiremní komunikace a právě Microsoft Lync může být vhodným řešením, jak snížit frekvenci a počet zaslaných emailů a současně zvýšit celkovou efektivitu práce. Jak? Odesláním rychlé zprávy přes chat Instant Messaging místo standardního emailu. Lidé mají díky chatu (IM) tendenci reagovat rychleji, než přes email. A nezapomeňme, že komunikaci přes chat (IM) lze archivovat podobně jako e-mail v prostředí Microsoft Exchange.

Dalším užitečným nástrojem Microsoft Lync je Presence – aktuální dostupnost či nedostupnost konkrétního zaměstnance. Microsoft Lync umožňuje identifikovat dostupnost kolegů a jak je nejlépe kontaktovat. Nezávislé průzkumy a statistiky z firemního prostředí tvrdí, že použití řízené přítomnosti v prostředí Microsoft Lync odpovídá průměrné úspoře až 30 minut času během jednoho pracovního dne, což znamená 16 pracovních dní na osobu za jeden rok!

Jakmile nasadíte Microsoft Lync ve firemní infrastruktuře můžete využít i tzv. Microsoft Lync Federace. Federace vám umožní propojit se se zákazníky, dodavateli a partnery, kteří již využívají výhod Microsoft Lync a mají zájem s vámi sdílet svojí prezenci, IM a konverzovat prostřednictvím audia a videa. Microsoft Lync mohou využít i ti, kteří Lync zatím nevyužívají, ale mají potřebu se podílet na efektivní formě spolupráce.

Využití při firemních schůzkách a jednáních

Díky Microsoft Lync Web rozhraní, lze připojit kohokoliv a odkudkoliv k firemní schůzce, operativnímu jednání, rychlému brainstormingu nebo odbornému školení.

Microsoft Lync lze využít v rámci týmové spolupráce i ve větších zasedacích a jednacích místnostech. Interní studie společnosti Microsoft ukázaly, že zahájení jednání s použitím standardních videokonferenčních prvků trvá v průměru 8 až 12 minut. Společnost Microsoft společně s firmami Polycom, Crestron a SMART Technologies nabízí doplňkové komunikační řešení v podobě Lync Room System pro Microsoft Lync určené pro efektivnější týmovou spolupráci v jednacích a zasedacích místnostech.

Díky Lync Room System pro Microsoft Lync máte kontrolu nad celou prezentací svého sdělení a současně lze do prezentovaných podkladů interaktivně doplňovat textové připomínky, symboly a další vizuální informace, které se stávají součástí komunikace mezi jednotlivými vzdálenými stranami. Lync Room System pro Microsoft Lync tak má potenciál výrazně zvýšit efektivitu a produktivitu firemních setkání a porad.

Zdroj: www.uspesnaprezentace.cz

 

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ dva = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz