Firmy preferují cloudová řešení před rozšiřováním vlastní IT infrastruktury

Albert Ryba | 25.04.2014 | Aktuality, Cloud, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Stále více malých i velkých podniků v Česku přechází při řešení firemní IT infrastruktury na cloudové služby. Ty nejenže šetří náklady nutné například k nákupu nového hardwaru, ale umožňují také jednodušší správu podnikových dokumentů i dohled nad základními firemními procesy.

Mezi největší výhody využití cloudových služeb v moderní firmě patří především jednoduchost instalace a také možnost využití podnikového softwaru prakticky odkudkoliv. Vzhledem k tomu, že na stále rostoucí oblibu cloudového řešení dokázali zareagovat dodavatelé nejrozšířenějších firemních aplikací, je možné v této oblasti uspokojit poptávku téměř každé firmy.

„Dodavatelé softwaru přicházejí se stále komplexnější nabídkou služeb, které nevyžadují instalaci na PC či server v podnikové síti, ale běží vzdáleně se zabezpečeným přístupem přes internet. Pro organizace je tento přístup často velmi výhodný, nemusejí investovat do stále výkonnějšího hardwaru a mohou lépe řídit investice do IT,“ přibližuje situaci Marcela Kucbelová, ředitelka divize Expert Sales Microsoft ze společnosti Servodata.

„Při zavádění nových cloudových služeb firmy nejvíce oceňují možnost bezproblémového propojení se stávající infrastrukturou,“ dodává. Podle Kucbelové se v poslední době též daří řešit dříve hlavní nevýhody cloudu, jako jsou neprůhledné zajištění citlivých dat, horší nabídka funkcí či složitá migrace. Cloudové služby v těchto oblastech nyní firmám naopak přinášejí usnadnění.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz