IBM uvádí nové servery s procesory Power8

Albert Ryba | 29.04.2014 | Aktuality, Hardware, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Společnost IBM uvedla nové servery Power Systems. Datovým centrům umožní pracovat s rostoucími objemy dat údajně až padesátkrát rychleji než předchozí systémy na bázi x86. Na rozdíl od ostatních výrobců čipů a serverů sází IBM na otevřenou iniciativu OpenPOWER Foundation. Jejím prostřednictvím zveřejnila technické detaily týkající se procesoru Power8 a vyzvala spolupracující i konkurenční firmy, aby se připojily.

Nové systémy Power Systems jsou postaveny na RISC technologii IBM Power8 a navrženy speciálně pro éru velkých dat. Těží z investic ve výši 2,4 miliardy dolarů, více než tří let vývoje a čerpají ze stovek patentů IBM. Procesory IBM Power8 se skládají z více než čtyř miliard tranzistorů, k dispozici jsou modely s frekvencí 3,02 GHz s 12 nebo 24 jádry, dále s frekvencí 3,52 Ghz s 24 jádry a pak s rekordním taktem 4,15 GHz s 8 nebo 16 jádry.

Systémy IBM Power Systems podle slov výrobce pomohou lépe zvládat výzvy spojené se sociálními a mobilními technologiemi a také problémy s neustávajícím nárůstem dat. IBM představila tři nová řešení Power Systems, která využívají systémy na bázi Power8 ve spojení se softwarovým portfoliem IBM v oblasti velkých dat a analytických nástrojů. Tyto nové technologie – IBM Solution for BLU Acceleration, IBM Solution for Analytics a IBM Solution for Hadoop – umožňují rychle zpracovat a porozumět strukturovaným i nestrukturovaným datům. Například nové řešení IBM Solution for Analytics poskytuje rychlou orientaci díky integraci řešení Cognos, SPSS a DB2 s BLU Acceleration.

IBM loni přislíbila vyhradit miliardu dolarů na linuxové a další technologie otevřených zdrojů určené pro servery IBM Power Systems. Významnou část této investice představují nové produkty, rozšiřující se síť pěti linuxových center Power Systems Linux Centers po celém světě a bezplatná cloudová platforma pro vývojáře Power Development Platform. Na ní lze testovat a přenášet aplikace na bázi x86 na platformu Power.

IBM nyní uvádí další dvě linuxové novinky, které podpoří cloudové inovace na systémech Power8. První z nich je dostupnost řešení Ubuntu Server 14.04 LTS, Ubuntu OpenStack a servisních orchestračních nástrojů Juju na systémech Power8. Spolupráce mezi IBM a společností Canonical, která operační systém Ubuntu zastřešuje, umožní snadnou migraci aplikací do Linuxu a zvýší výkon existujících aplikací na cloudových platformách. Druhou novinkou je PowerKVM, verze populární linuxové virtualizační platformy KVM, která je kompatibilní s Power Systems.

OpenPOWER Foundation
Základem iniciativy OpenPOWER Foundation je architektura IBM POWER. Účastníkům nabízí platformu otevřenou všem. Organizace OpenPOWER Foundation sdružuje 25 globálních technologických firem a dále se rozrůstá. Založily ji společnosti IBM, Google, NVIDIA, Mellanox a Tyan. Organizace plánuje zveřejňovat podrobné informace o tom, jakými inovacemi přispějí vybraní členové – IBM Power Systems jsou prvními servery, které využijí technologie OpenPOWER.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz