Investice do zabezpečovacích systémů se vyplatí

redakce | 29.04.2014 | Aktuality, Ostatní | Žádné komentáře

Dnešní elektronické zabezpečovací systémy (EZS) se stávají prakticky nedílnou součástí každého firemního provozu, ale stále častěji i běžných domů a domácností. Díky jejich cenové dostupnosti se investice do nich nevyplatí podceňovat a přínosy v ochraně budov a majetku mohou být značné. Pro firmy je obvykle přítomnost aktivního zabezpečovacího systému i nutnou podmínkou k tomu, aby jim pojišťovny vyplatily náhradu při možném vloupání a odcizení skladových zásob.

Pokud se podíváme na různé kategorie zabezpečovací techniky, tak když pomineme různé trezory či bezpečnostní zámky (které mohou být jak mechanické, tak i elektronické), jde hlavně o alarmy, detektory a čidla, kamery a na nejvyšší úrovni pak o tzv. komplexní zabezpečovací systémy. Bezpečnostní systémy lze sice využít i jen k monitorování a dohledu, pokud ale mají mít skutečný komplexní užitek, je potřeba aby dokázaly odpovídajícím způsobem na případný problém upozornit. Může jít například o sirénu nebo o telefonní či rádiovou linku, aby v případě nestandardní události byla informována bezpečnostní agentura a nebo přímo majitel objektu / firmy. Často se také setkáme s funkcí odesílání informativní SMS na přednastavená čísla.

Pokud jde o značky, jsou osvědčenými výrobci zabezpečovacích systémů pro firmy i pro domácnosti zejména společnosti Jablotron, Siemens, Paradox a Honeywell. Základní funkce zabezpečovacích systémů se týkají zajištění prostorové, polohové a obvodové ochrany objektů. Tyto systémy disponují řadou softwarových funkcí, které se dají využívat pro různá ovládání, spínání dalších zařízení atd. Ovládání EZS systémů může být manuální a to obvykle klasickými klávesnicemi a nebo dálkové, například pomocí mobilu nebo klíčenky. Zabezpečení může být provedeno buď drátovým a nebo také bezdrátovým způsobem.

V případě instalace zabezpečovacího systému se neobejdete bez specialistů, kteří se na danou problematiku zaměřují. Ti by vám měli poradit, jaký systém je pro vaše účely nejvhodnější a provést detailní kalkulaci. Výhodou může být zejména u nových staveb i výběr specialisti, které je schopný zvládnout nasazení elektronického zabezpečovacího systému spolu s kompletní tvorbou silnoproudých a slaboproudých rozvodů, protože pak ušetříte čas a prostředky při vyjednávání s dalšími firmami. Dbejte také na to, aby dodavatel měl potřebné certifikáty k instalaci zabezpečovacích systémů.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest + čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz