RAD Studio XE6 umožní modernizovat aplikace pro Windows XP a přizpůsobit je mobilním trendům

Albert Ryba | 15.04.2014 | Aktuality, Software | Žádné komentáře

Společnost Embarcadero Technologies uvedla na trh produkt Embarcadero RAD Studio XE6, úplné vývojové prostředí pro tvorbu nativních (kompilovaných) aplikací pro mnoho různých zařízení používajících operační systémy Windows, Android, iOS a Mac OS.

Většina vývojářů aplikací přechází na vývoj pro mobilní zařízení. Embarcadero RAD Studio XE6 je jedním z nejúplnějších řešení pro vývojáře, které nabízí tvorbu nativních, kompilovaných aplikací pro Windows, Android, iOS a Mac z jediného zdrojového kódu. Přináší první vizuální aplikační vývojové prostředí jazyka C++ pro Android, umožní vývojářům modernizovat aplikace pro Windows pomocí rozšířené knihovny VCL, snadno přejít ke tvorbě aplikací pro mobilní operační systémy a rychle vytvářet kvalitní aplikace pro různé platformy a mnoho druhů zařízení. Dá se říci, že produktivita vývojářů se s tímto nástrojem zvýší až 20x.

Detaily o řešení RAD Studio XE6

Rozšířená podpora OS Android posunuje Embarcadero RAD Studio XE6 do pozice jediného dostupného řešení na trhu, které poskytuje integrované vývojové prostředí (IDE) podporující vizuální vývoj aplikací pro Windows, Android, iOS a Mac v jazyce C++. Uživatelé s jeho pomocí mohou vytvářet nativní kompilované aplikace pro všechny platformy jak stolní, tak mobilní a dokonce i nositelná zařízení jako Google Glass z jediného zdrojového kódu v jazycích C++ nebo Object Pascal (Delphi). Jednoduché překompilování poskytne stejnou aplikaci buď s nativním, nebo vývojářem vytvořeným uživatelským rozhraním, pro Android, iOS, Windows, či Mac OS X beze změny zdrojového kódu. RAD Studio XE6 podporuje více verzí OS Android včetně 4.4 KitKat.

RAD Studio XE6 pomáhá vývojářům používajícím VCL (knihovny vizuálních komponent pro Windows) podpořit přechod jejich zákazníků na mobilní platformy bez vynaložení velkého úsilí. Nové komponenty označené „App Tethering“ (provázání aplikací) dovolí rozšířit stávající aplikace využívající VCL i na mobilní platformy – včetně nositelných zařízení jako Google Glass – aniž by na ně bylo nutno přenášet celou aplikaci pro Windows. Vývojáři mohou ke stávajícím aplikacím pro VCL snadno vytvářet mocné mobilní doprovodné aplikace a vybrat z nich přitom jen takové vlastnosti, které dávají smysl na mobilních zařízeních a mohou snadno spolupracovat se stávajícími aplikacemi pro Windows.

Řešení Embarcadero RAD Studio XE6 zjednodušuje využití vlastností a stylů Windows 7 a Windows 8.1 a napomáhá tak snadnému přechodu z již nepodporované verze Windows XP na moderní operační systémy Windows 7 a Windows 8.1. Využitím nástroje RAD Studio XE6 mohou vývojáři podstatně zmodernizovat aplikace VCL pro Windows; prohlížet či spolupracovat s aplikacemi v mnoha oknech pomocí nových komponent pro hlavní panel Windows, poskytnout aplikacím svěží a aktualizovaný vzhled, a to jak podle podoby Windows 7 či 8.1, tak upravený vzhled podle vlastních představ vývojáře a jeho zákazníků, a možnost kompletně měnit styly aplikací včetně nabídek a ohraničení a tím uživatelům poskytnout soudobé možnosti nastavení uživatelských rozhraní. Vývojáři též mohou svým zákazníkům nabídnout výkonné 64bitové verze dříve jen 32bitových aplikací.

Nové RAD Studio XE6 dále zjednodušuje propojení se službami v cloudech a s poskytovateli služeb typu BaaS (Backend-as-a-Service, poskytování propojení aplikací s úložišti v cloudu, správy uživatelů, odesílání upozornění a integrace se sociálními službami). Nová integrace BaaS s komponentami pro Kinvey a Parse poskytuje aplikacím snadný přístup k výkonným podpůrným službám v cloudu, jakými jsou například oznámení zobrazující se okamžitě na mobilních zařízeních (push notification), ukládání dat nebo ověřování uživatelů. Vývojáři pak nemusí vytvářet či provozovat své vlastní podpůrné IT služby a infrastrukturu. Nyní je možná rychlá integrace služeb poskytovatelů BaaS a rychlé zahrnutí funkčnosti a služeb pro danou platformu do všech mobilních aplikací.

Embarcadero RAD Studio XE6 vybavuje vývojáře aplikací možností propagovat a zpoplatnit mobilní aplikace formou platby přímo z jejího prostředí. Prodávat je možno obsah, funkčnost, služby a předplatné pod iOS a Android. RAD Studio XE6 podporuje hlavní reklamní sítě včetně Google AdMob a Apple iAd.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


dva − jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz