Ušetřete při tisku s alternativními tonery

Albert Ryba | 28.04.2014 | Aktuality, Ostatní | Žádné komentáře

Spotřební materiál je při tisku jednou z klíčových nákladových položek, která ve většině případů brzy přesáhne cenu samotného tiskového zařízení. Zejména levnější modely tiskáren výrobci často dotují a počítají s tím, že jim následně poplynou trvalé příjmy z prodeje originálního spotřebního materiálu.

Pro zákazníky, jak ty domácí, tak i firemní, není ovšem tato strategie příliš výhodná. Logickým krokem je proto poohlédnout se po tonerech a cartridgích, které jsou označovány jako alternativní, kompatibilní nebo neoriginální. Zde lze najít poměrně širokou nabídku, zejména s ohledem na značku výrobce tohoto alternativního sortimentu. Předem je potřeba upozornit, že rozdíly v kvalitě mohou být ale velké a je vhodné sáhnout po výrobcích větších a známějších dodavatelů. I v tomto případě je cena vždy výrazně nižší než za jakou seženete originální toner nebo cartridge (typicky méně než polovina), při zachování stejné kapacity a ceny, což má ve výsledku příznivý vliv na cenu tisku. U laserových tiskáren je potřeba myslet také na životnost válce. I ty se dají sehnat v řadě případů od alternativních výrobců a jsou plně kompatibilní s originály, ale opět za zlomkovou cenu.

Větší prodejci, kteří nabízejí alternativní tonery, cartridge a další náplně, pak obvykle neznačkový spotřební materiál (pocházející obvykle z Číny) ani nenabízejí. Protože i oni si chtějí svého zákazníka udržet a základem je v tomto případě jeho spokojenost s alternativním sortimentem. Pro zdatnější uživatele je pak k dispozici obvykle i jen samotný tiskový substrát pro manuální doplnění – inkoust nebo tonerový prášek, který si mohou doplnit sami. K tomu je vhodné mít ale určité zkušenosti s opětovným plněním, jinak je zde riziko poškození cartridgí či tonerů a potenciálně i celé tiskárny. V případě firem není tento postup častý, protože organizace potřebují řešit tento proces co nejjednodušším způsobem, ale u zručnějších domácích uživatelů ho lze doporučit alespoň vyzkoušet.

Zejména v různých pokladních tiskárnách se pak i nadále používají ještě klasické barvící pásky, které lze také získat od alternativních výrobců.

Vždy je potřeba dbát na to, abyste použili kompatibilní spotřební materiál určený přímo pro vaši tiskárnu – ne jen pro podobný model. Naštěstí nabídka je v tomto případě opravdu široká a větší prodejci vám na objednávku obvykle dokáží sehnat alternativní náplně skutečně pro každý typ tiskárny či faxu. A pokud ne, poradí vám, jak se s vaší situací vypořádat a spočítat, zda by pro vaše účely nemělo smysl pořídit si například jiný model tiskárny, případně jaký. Právě takovou přidanou hodnotu vám může poskytnout jen zkušený prodejce alternativních cartridgí a tonerů. I když tedy náhradní náplně prodává dnes řada firem, jen některé vám k nim poskytnou i rady a zkušenosti, které mohou být pro vaši situaci velice cenné.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest + jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz