Google aktualizací algoritmu Panda 4.0 srazil pozice řady webů

Albert Ryba | 26.05.2014 | Aktuality, Analýzy, Internet a služby | Žádné komentáře

Podle analýzy dat týkajících se 11 720 klíčových slov českých webů monitorovaných společnosti Effectix.com se poslední aktualizace algoritmů Google, známá jako Panda 4.0, dotkla zhruba 7 % klíčových slov.

Panda 4.0 byla oznámena na Twitteru Matte Cuttsem v úterý 20. května 2014 a Google žádné detailnější informace o této poslední aktualizaci algoritmu neposkytl. Tato změna je přitom již minimálně dvacátou šestou aktualizací. Změny algoritmu u Google mají cíl zlepšit poskytované výsledky vyhledávání i znemožnit některé doposud používané způsoby ne zcela přirozeného umisťování na vyšších pozicích (ty dříve přitom využívali i velké SEO agentury působící na českém trhu).

Posuny pozic u sledovaných klíčových slov nastaly nejen směrem dolů (tj. ke zhoršení), ale i nahoru. Přitom zhoršení u klíčových slov je ale signifikantnější než právě nárůst.

Přibližně 0,5 % hlídaných frází se po nasazení algoritmu zhoršilo v průměru o více než 20 pozic. Průměrný nárůst u sledovaného vzorku přitom činil pouze 1 pozici.

Zajímavé je, že výkyvy v pravidelně sledovaných pozicích nastaly už před samotným vypuštěním nové Pandy do světa. Více než 5 % sledovaných klíčových slov totiž zaznamenalo výrazné poziční změny již v období od 15. května.

Nejde přitom jen o drobné vychýlení o pár pozic, ale propady či nárůsty o 20 i více pozic ve výsledcích vyhledávání. Google mění samozřejmě své algoritmy pravidelně a Panda není jediným z nich, ale právě toto kolísání (prozatím) ustalo právě dnem vypuštění Pandy.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


dva + tři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz