Skype dostane funkci překladu řeči v reálném čase

Albert Ryba | 29.05.2014 | Internet a služby, Software | Žádné komentáře

Společnost Microsoft pracuje na reálném překladu hlasové komunikace pro službu Skype. To by měly ocenit zejména firmy, které se věnují mezinárodnímu obchodu a celkově by mělo jít o výrazný technologický posun pro toto řešení.

Informaci o chystaném rozšíření Skypu zveřejnil Microsoft tento týden na firemním blogu. CEO společnosti Satya Nadella již navíc předvedl budoucí vylepšení během interview na konferenci Recode Code v Palos Verdes v Kalifornii. Zde Nadella pomocí Skypu hovořil s vedoucím manažerem Skypu Gurdeepem Singhem Pallem automatický překlad probíhal mezi angličtinou a němčinou. Podle svědků byla výsledná kvalita překladu poměrně uspokojivá.

Dosud byly k dispozici jako doplňky neoficiální překladače pro chat, ale výrazně větší potenciál je právě v překladu mluvené řeči v reálném čase.

Skype Translator milníkem v komunikaci na dálku

Microsoft novou službu označuje za Skype Translator a využívá software pro rozpoznávání řeči založený a principu neuronových sítí. V současnosti překladač podporuje již více než 40 jazyků (zda je mezi nimi i čeština není zatím známo) a měl by být k dispozici ve veřejné beta verzi do konce roku 2014. Jako první by měla být uvolněna nativní verze pro Windows 8, ale Nadella potvrdil, že v budoucnu bude software k dispozici pro všechny typy zařízení.

Gurdeep Singh Pall, který je v Microsoftu zodpovědný za rozvoj technologií Skype a Lync, říká, že technologie překladu hlasu v reálném čase je stála na začátku svého vývoje. Nicméně vize univerzálního překladače známého ze Star Treku není až tak vzdálená a postupně k ní míříme. Skype Translator podle něj přinese nové možnosti a zboří jazykové bariéry v obchodu, vzdělávání, diplomacii nebo třeba v mnohojazyčných rodinách.

Skypu se pod Microsoftem daří

Podle statistik Microsoftu použije Skype každý měsíc 300 milionů lidí a každý den je povoláno přes dvě miliardy minut. Služba Skype je velmi oblíbená i v oblasti byznysu a spolu s tím, jak se obchod mění z lokálního v skutečně globální, může mít každý nástroj bořící jazykové bariéry neocenitelnou hodnotu.

Analytici pak o akvizici Skypu Microsoftem v roce 2011 za 8,5 miliardy dolaru hovoří jako o jednom z nejlepších strategických rozhodnutí tohoto giganta za poslední roky. A to i pro Skype samotný, který pod křídly Microsoftu může získat značně perspektivnější budoucnost než jakou by měl bez podpory takto velkého hráče. Ostatně bylo jen otázkou času, kdo z velkých hráčů Skype koupí a jak jej spojí se svým existujícím portfoliem řešení a služeb.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz