Zaměstnanci v IT zvažují odchod ze zaměstnání kvůli stresu

Albert Ryba | 12.05.2014 | Aktuality, Analýzy, Ostatní | Žádné komentáře

Společnost GFI Software oznámila, že podle jejího evropského průzkumu týkajícího se pracovního stresu zvažuje 68 % IT profesionálů odchod ze svého současného zaměstnání a hledání nové práce v důsledku stresu na pracovišti, a to i přes aktuální ekonomické oživování.

Studie byla provedena mezi evropskými IT administrátory u společností s 10 a více zaměstnanci. Respondenti byli dotazováni na úroveň pracovního stresu a vyjádřili své názory na hlavní stresové faktory, rovněž na vliv stresu na jejich rodinné a sociální vztahy a celkově na pracovní a osobní život.

Klíčová zjištění zahrnují:
* 67 % IT personálu prohlásilo, že jejich práce je stresující,
* 36 % pracovníků ztrácí sociální vazby v důsledku řešení problémů v přesčasových hodinách,
* Dalším 36 % schází větší kontakt s rodinou kvůli vysokým nárokům na osobní čas,
* 28 % trpí nedostatkem spánku,
* 19 % respondentů onemocnělo v důsledku stresu, což je o 4 % více než v loňském průzkumu,
* V souvislosti se zaměstnáním se rozpadly nebo byly vážně narušeny partnerské vztahy u 16 % pracovníků,
* 24 % lidí cítí, že jsou v okruhu svých známých či v rodině osobou nejvíce zatíženou stresem.

IT pracovníci jsou také jednou ze skupin, které pracují nad rámec maximálně 48hodinového pracovního týdne stanoveného zákony EU, a často neplaceně. V průměru pracují respondenti průzkumu o 6 hodin více, než je jejich stanovená pracovní doba a 20 % personálu pracuje přesčas dokonce 8 – 12 hodin týdně.

„Práce v IT je považována za jedno z nejstresovějších kancelářských zaměstnání, a to především díky kritické roli, kterou dnes informační technologie hrají v celosvětové ekonomice,“ řekl Sergio Galindo, generální manažer Infrastructure Business Unit ve společnosti GFI Software. „Je hodně způsobů, jak organizace mohou omezit zátěž kladenou na IT zaměstnance a snižovat celkový stres. Realistické odhady rozpočtů na IT a personální obsazení určitě pomáhají, ale hodně lze udělat také v oblasti produktivity, což vede k významnému snížení úrovně stresu. Příkladem mohou být investice do technologií umožňující automatizovat rutinní aktivity, typicky softwarové aktualizace či správu Wi-Fi sítí a širokého spektra osobních mobilních zařízení, jež si uživatelé nosí do práce.“

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


tři + = dvanáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz