Apple stahuje miliony přehřívající se zdrojů pro iPhone

Albert Ryba | 13.06.2014 | Aktuality, Hardware, Mobilita | Žádné komentáře

Společnost Apple spustila program na výměnu evropských variant 5wattových USB napáječů dodávaných se staršími smartphony iPhone. Tyto adaptéry se totiž mohou přehřívat a přinést tak zvýšená bezpečnostní rizika.

Jedná se o zdroje dodávané k modelům iPhone 3GS, iPhone 4 a iPhone 4S, které byly prodávány od října 2009 do září 2012 ve 37 zemích včetně Evropy, Ruska, Izraele, Indie a dalších. Tyto adaptéry byly prodávány také samostatně ve formě příslušenství.

Apple potvrdil, že problém se týká i zákazníků v České republice a že zde byly vadné napáječe prodávány. O jaké celkové množství by přesně mohlo jít není dosud známo, pravděpodobně ale půjde o miliony afektovaných kusů. Řada z nich přitom bude stále používána, jak v domácnostech, tak i ve firmách.

Apple informoval, že každý vadná napájecí zdroj vymění zákazníkům zdarma za nový, který již problémem s přehříváním údajně netrpí. Výměna by pak měla být provedena co nejdříve. Zdroje postižené chybou lze snadno identifikovat podle označení Model A1300 a šedých písmen CE na straně, kterou se zastrkují do zásuvek – viz obrázek. Modernější adaptéry s označením Model A1400 jsou podle informací Applu již v pořádku.

Zákazníci by vadné zdroje od svých iPhonů měli zanést buď do značkových obchodů Apple nebo do autorizovaných servisů. Je potřeba s sebou vzít i samotný smartphone pro ověření sériového čísla.

affectedadapter-350x230

Označení vadného zdroje pro iPhone, u nějž hrozí přehřívání.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ devět = patnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz