Česko je v používání smartphonů a tabletů pozadu za Evropou

Albert Ryba | 26.06.2014 | Aktuality, Analýzy, Mobilita | Žádné komentáře

V České republice hrají téměř ve všech činnostech vykonávaných na počítačových zařízeních prim notebooky. Mobilní zařízení jsou stále pozadu, ale i ta si získávají stále více zákazníků. Největší pozornosti se těší smartphony. Jejich podíl na mobilním trhu má být v příštím roce až 40 %.

Až 18 % českých spotřebitelů má podle studie Ericsson Mobility Report v úmyslu koupit si v příštích 12 měsících nový smartphone. Přitom 8 % si koupí tento přístroj poprvé, zbytek bude kupovat lepší telefon, než má dosud. Díky vysokému zájmu o tato zařízení trh smartphonů vzroste z 31 na 39 %. Nárůst se čeká i u tabletů.

„Odhodlání k nákupu nového tabletu v nadcházejících 12 měsících deklaruje 16 % Čechů. To je výrazně více než v případě zařízení, jako jsou notebooky, MP3 přehrávače, videokamery, zařízení GPS nebo přenosné herní konzole, které jsou v plánech pouze 2–6 % Čechů. To není jen výsledkem nasycení trhu u těchto zařízení, ale také proto, že chytré telefony a tablety nabízejí připojení a všestrannost, oproti jiným zařízením,“ říká Michael Björn, ředitel výzkumu Ericsson ConsumerLab.

V současné době je Česká republika, pokud jde o užívání smartphonů a tabletů, pod evropským průměrem. To znamená, že čeští zákazníci jsou stále závislí na stolních počítačích a pevném připojení k internetu. Česká republika s 31% rozšířením chytrých telefonů mezi uživateli internetu je daleko za předními evropskými zeměmi (Švédsko 78 %, Španělsko 67 %, Velká Británie 64 % Německo 59 %). Pokud jde o tablety, Česká republika má penetraci 8 % mezi uživateli internetu, čímž také zaostává za vyspělými trhy, kde se penetrace pohybuje kolem 30 % (Švédsko, Španělsko, Velká Británie).

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− jedna = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz