Cloudová bezpečnostní řešení chtějí přilákat podnikové zákazníky

Albert Ryba | 13.06.2014 | Aktuality, Bezpečnost, Cloud | Žádné komentáře

Velcí dodavatelé bezpečnostních řešení si uvědomují, že situace v podnikové bezpečnosti se intenzivně mění a firmy požadují jiný typ řešení a služeb než doposud. Příkladem může být například společnost Sophos, jež oznámila svoji strategii pro region CEEMEA, která se týká bezpečnostního řešení spravovatelného z prostředí cloudu. Sophos Cloud je údajně jedinou bezpečnostní službou, která z jedné konzole hostované v cloudu umožňuje spravovat prostředí s operačními systémy Windows a Mac a mobilní zařízení.

Díky snadné implementaci a jednoduché správě umožňuje Sophos Cloud správu, reporting a licencování založené na uživatelích. Pomocí cloudové služby mohou partneři společnosti Sophos a IT management ve firmách všech velikostí řídit a udržovat ochranu koncových bodů. A to pro všechny uživatele bez ohledu na to, kde se tito uživatelé fyzicky nacházejí Vestavěné zabezpečení webu brání uživatelům v přístupu na škodlivé a infikované webové stránky a nové řízení práce s webovým obsahem, založené na politikách, umožňuje bezpečné a produktivní využití webu.

Uvedení služby Sophos Cloud je prvním krokem ve strategii společnosti Sophos, v rámci které je hlavním cílem zpřístupnit pro prostředí cloudu celé bezpečnostní portfolio. Společnost Sophos přitom ale i nadále bude pokračovat v inovacích a rozšiřování svých bezpečnostních řešení dostupných v podobě klasického software v režimu on-premise. Dostupnost v obou licenčních modelech dává IT profesionálům možnost výběru, jak nejlépe spravovat zabezpečení IT, podle konkrétních požadavků individuálních prostředí. Je pravděpodobné, že i další dodavatelé vidí v podobných cloudových řešeních potenciál a že nabídka podobných služeb naevropském  trhu se v následujících letech či možná už měsících výrazně rozšíří.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm − dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz