Google Cloud Dataflow nabídne analýzy big dat v cloudu

Albert Ryba | 27.06.2014 | Aktuality, Cloud, Internet a služby | Žádné komentáře

Zástupci společnosti Google na konferenci Google I/O představili novinku v podobě řešení Cloud Dataflow, která má firmám firmám pomoci analyzovat velké objemy dat v reálném čase v cloudu. S touto výzvou se přitom dnes potýká stále více organizací. Data totiž přichází ze stále více zdrojů a zařízení, což vyžaduje stále komplexnější analýzu.

Nástroj Dataflow má za cíl ulehčit firmám náročnou práci s nasazováním řešení pro velké analýzy dat a správu vlastní infrastruktury a místo toho se soustředit na vlastní byznys. Cílem je přijmout, transformovat a analyzovat data jak v režimu dávky, tak i v režimu streamu.

Google chce tímto směrem pokračovat i do budoucna a během příštího roku chce zpřístupnit další nástroje a služby, které mají zjednodušit vývoj a monitoring spojený s těmito operacemi. Greg DeMichillie, který pracuje v Googlu jako manažer cloudového týmu, je přesvědčený, že uvedená oblast by se pro jeho firmu mohla stát v budoucnu jedním z velkých pilířů, na němž bude stát. Vychází z faktu, že firmy mají obrovská množství dat, se kterými si neví rady a pokud jim je Google pomůže zpracovat, analyzovat a poskytnout do nich vhled, který firmám pomůže v jejich byznysu, pak je jasné, že půjde o službu o kterou bude určitě zájem.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− pět = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz