Microsoft razantně snižuje ceny u cloudového úložiště OneDrive

Albert Ryba | 25.06.2014 | Aktuality, Cloud, Internet a služby | Žádné komentáře

Společnost Microsoft v reakci na cenovou válku cloudových úložišť, kterou před několika měsíci opět vyostřil Google sražením cen u služby Drive, zvýšila bezplatnou kapacitu ze 7 GB na 15 GB u OneDrive (dříve SkyDrive) a navíc výrazně snížila cenu za dodatečně přikoupený prostor.

Konkrétně rozšíření o 100 GB vyjde nyní jen na 1,99 dolaru za měsíc a o 200 GB je to 3,99 dolarů. Jde o snížení o více než polovinu oproti původním cenám.

Zvýšení kapacity cloudového úložiště bez dalších poplatků se dočkají také předplatitelé služeb Office 365 Home a Personal, kteří dostanou celý 1 TB prostoru.

Analytici říkají, že pokles cen za uložení dat v cloudu může uživatelům nyní připadat jako pozitivní trend, ale z dlouhodobého hlediska to bude likvidační zejména pro menší hráče jako třeba Box nebo Dropbox, kteří nemají takové úspory z rozsahu jako giganti Apple, Amazon, Google a Microsoft. Během následujících let proto pravděpodobně tento trh zcela ovládnou uvedené čtyři značky.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


dva − = nula

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz