Výhody videokonferencí: Omezení služebních cest je jen začátkem

Jiří Plátek | 03.06.2014 | Hardware, Software | Žádné komentáře

Struktura času a rovnováha mezi profesním a soukromým životem středních a vysokých manažerů se v posledních pěti letech stala velmi diskutovaným tématem.

Hranice mezi osobním a pracovním životem je díky technologiím stále tenčí. Nová generace zaměstnanců obohacuje firmy o nové myšlenky, metody práce i netradiční pohled na řešení pracovních úkolů. S tím, jak se mění myšlení zaměstnanců a jejich životní styl, měla by se měnit řada firemních procesů a celá firemní kultura.

Jsou na tyto změny manažeři připraveni? Jaký je vůbec vztah českých manažerů k moderním technologiím, třeba právě těm, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a vzdáleně spolupracují?

Proč spolupracovat na dálku? Zdroj: www.gartner.com.

Proč spolupracovat na dálku? Zdroj: www.gartner.com.

Firmy nevyužívají technologických možností

V České republice dosud řada firem dostatečně nevyužívá možnosti videokonferencí a dalších nástrojů pro sjednocenou spolupráci. Přitom existuje obrovský potenciál pro nasazení těchto technologií malými a středně velkými firmami od 10 do 250 zaměstnanců, jakých jsou u nás desítky tisíc.

Podle získaných informací se v České republice využívají videokonference z 50 % pro komunikaci s obchodními partnery. Přibližně desetina je používá k řízení interních projektů a jako náhradu osobních schůzek. Trendem, který videokonference umožňují, je posun od dlouhých porad ke kratším schůzkám zaměřeným na určité téma, což přispívá k vyšší efektivitě a produktivitě práce.

Výhody spolupráce na dálku. Zdroj: www.gartner.com.

Výhody spolupráce na dálku. Zdroj: www.gartner.com.

Videokonference odkudkoliv a kdykoliv

Stále častěji firmy využívají video dostupné z různých zařízení. Videokonference již nejsou doménou zasedacích a jednacích místností, ale díky možnosti připojení ke schůzce z mobilních zařízení, stolních videotelefonů či softwarových klientů se videokonference stávají masovou záležitostí a jsou k dispozici většině zaměstnanců.

V rámci studie, kterou pro Cisco vypracovala společnost Ipsos Mori na téma překážek a přínosů ve využívání videokonferencí, odpovědělo 77 % dotázaných, že mezi největší přínosy videokonferencí patří redukce počtu služebních cest a 76 % respondentů uvedlo, že zlepšují komunikaci na velké vzdálenosti. Pro 69 % účastníků průzkumu je jedním z jejich největší benefitů také úspora peněz.

Dvě třetiny v průzkumu uvedly přínosy jako minimalizace nedorozumění nebo zlepšení spolupráce. Spolu se snížením počtu služebních cest jde ruku v ruce také úspora času. Častí uživatelé konferencí uvedli, že jim ušetří až sedm hodin týdně, což je v podstatě pracovní den.

Studie také ukázala, že je významný rozdíl ve vnímání videokonferencí mezi jejich uživateli a neuživateli. Lidé ve společnostech, kde se videokonference nevyužívají, mají vůči nim často předsudky, které pak představují překážku jejich přijetí.

K těmto barierám patří například to, že nemají dostatek informací o jejich přínosech (29 %), domnívají se, že zavedení videokonferencí přinese firmě vysoké náklady (33 %) a 35 % dotázaných si myslí, že překážkou je nedostatek zkušeností s těmito technologiemi. Někteří (23 %) se také obávají, že videokonference nejsou kompatibilní napříč dodavateli.

Odpovědí je DATAVIS

„Změna je těžká, lidé jsou spokojeni s tím, co mají a nepřemýšlí nad tím, co mohou změnou získat“ — Změna je DATAVIS!

DATAVIS — data-video-interaktivní-spolupráce má pozitivní dopad na celkovou firemní kulturu. Spolupráce na dálku v podobě řešení DATAVIS mění zažité zvyklosti, jakými zaměstnanci uvnitř, ale i navenek komunikují v každodenním pracovním, ale i soukromém životě mezi kolegy, partnery a zákazníky.

Není to žádná věda naučit se používat nástroje určené pro spolupráci na dálku, ovšem jednoznačně to chce mít vůli hodit nostalgii za hlavu a jít do toho. Dokážete to? Další informace najdete na http://www.avmedia.cz/datavis

Zdroj: www.uspesnaprezentace.cz

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm + = patnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz