Vyzkoušejte Coolhousing, datacentrum v centru Prahy

redakce | 24.06.2014 | Internet a služby | Žádné komentáře

Nabídka housingových a hostingových služeb je na našem trhu poměrně velká, přesto může být těžké najít poskytovatele, který nabízí vysokou úroveň a široké spektrum služeb, rychlou konektivitu, kvalitní zabezpečení, profesionální jednání a příznivé ceny.

V dnešním tématu bychom se rádi detailněji věnovali české společnosti Coolhousing, o níž jsme přesvědčeni, že stojí v této oblasti za vaši pozornost.

Proč zvolit právě Coolhousing?

Coolhousing se zaměřuje zejména na hostingové a housingové služby pro menší a střední firmy. Společnost provozuje svoje vlastní datové centrum v Praze na Vinohradské třídě poblíž stanice metra Želivského, blízko propojovacího uzlu NIX.cz s připojením pomocí dvou 10Gb linek a prostory serveroven má Coolhousing vyhrazeny čistě pro sebe. Místnosti se servery jsou klimatizovány na 21 °C ve studené uličce a klimatizační jednotky jsou neustále monitorovány a kontrolovány.

Co se týká napájení, kromě klasických UPS je zde i záložní napájení z dieselových agregátorů a napájení části pro IT a části pro podpůrné systémy je striktně odděleno. Spolu s vysoce kvalitním protipožárním systémem, dohledovým systémem a s neustálou přítomností operátora můžeme hovořit o úrovni datového centra odpovídající vysokému standardu Tier III. Jak již bylo řečeno, ceny za služby jsou přitom na více než přijatelné úrovni a Coolhousing lze v jednání se zákazníky charakterizovat zejména férovostí a individuálním přístupem podle konkrétních potřeb.

Co ale dělá Coolhousing pro firmy opravdu zajímavou volbou, je model platby jen za skutečně využité služby. V datovém centru jsou totiž použity tzv. inteligentní zásuvky, kdy zákazník platí jen za elektřinu podle reálné spotřeby. Dále je to prakticky okamžité řešení problémů v režimu 24×7, kdy jsou problémy řešeny buď na dálku a nebo zákazník může datové centrum v případě potřeby i navštívit kdykoliv potřebuje. A v neposlední řadě je to opravdu osobní přístup, kdy jsou požadavky řešeny na míru každému zákazníkovi podle jeho momentálních potřeb a priorit.

Housing, hosting a další služby

Podívejme se nyní blíže na hlavní služby, které Coolhousing nabízí a jež tvoří základní nabídku, kterou lze dále přizpůsobovat.

V prvé řadě je to Serverhousing, který je k dispozici jak pro klasické tower servery, tak i pro rackové servery, které jsou umístěny na vhodném místě v datovém centru – případně pro více serverů existuje i zvýhodněná varianta tower farm a rack farm.

Pokud chcete pronajmout konkrétní rackovou skříň nebo vyhrazenou sekci, pak můžete využít přímo nabídku Rack housingu ve 12U, 20U nebo 42U uzamykatelném racku. Máte pak zaručeno, že rack obsahuje jen vaše technologie.

Co se týká hostingových služeb, můžete si pro náročnější projekty pronajmout dedikované servery, o jejichž výkon se s nikým nedělíte a které jsou zálohované, konstantně spravované a odpadají s nimi veškeré starosti o hardware a údržbu. V nabídce jsou jak úsporné dedikované servery SuperMicro, tak i osvědčené výkonné servery značky HP různých konfigurací. Pokud si pro svoje projekty vystačíte s virtuálními servery, můžete využít služeb VPS Hosting, kdy získáte virtuální privátní stroj běžící na osvědčené virtualizační technologii RedHat KVM s přidělenými systémovými zdroji dle vybraného tarifu.

Coolhousing poskytuje i řadu doplňkových služeb, jako instalaci systémů a jejich konfiguraci, dále vám může poskytnout dedikovanou linku při vysokých nárocích na datové připojení, služby externího datového úložiště pro vaše zálohy, hosting e-mailového serveru či licence na produkty Microsoftu v rámci programu Service Provider License Agreement, kdy lze licenci koupit za zlomkovou cenu jen na určité období.

Výhodou je i záruka vrácení peněz v případě nespokojenosti až do 200 dní, což samo o sobě evokuje fakt, že Coolhousing si je kvalitou svých služeb jistý, a pokud na tuto firmu vsadíte, zjistíte, že kvalita, profesionalita, vstřícnost, férovost a dobré ceny mohou jít ruku v ruce.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm + osm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz