Začíná Computex, představí novou éru výpočetní techniky?

Albert Ryba | 03.06.2014 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

V Tchajwanské Tchaipeji začal IT veletrh Computex. Očekává se od něj demonstace posunu, k němuž v oblasti ICT za poslední dobu došlo. Představeny zde budou zejména přístroje, které spadají do nové éry výpočetní techniky. Jde o chytrá, integrovaná a vzájemně propojená zařízení. Ačkoliv srdcem těchto přístrojů jsou často procesory ARM, ani Intel si nechce nechat ujít příležitost a chce si z pomyslného koláče ukousnout co největší díl.

Přední světoví výrobci letos uvedou na trh 130 nových tabletů s procesory Intel a operačními systémy Android a Windows; během veletrhu Computex se jich objeví více než deset.

Intel na Computexu představil první počítač vyrobený za pomoci technologie 14nm: je to pasivně chlazený počítač typu 2 v 1, poháněný novým procesorem Intel Core M. Na trhu se objeví v průběhu tohoto roku. Dále představil svůj první procesor s taktem 4 Ghz na čtyřech jádrech simultánně: jde o procesor Intel Core i7 z řady „K“ s odemčeným násobičem určený pro herní a počítačové nadšence.

Prezidentka společnosti Intel Renée Jamesová v této souvislosti říká: „Hranice mezi technologickými kategoriemi se stírají, neboť nastupuje éra integrované výpočetní techniky, kdy forma je podstatně méně důležitá než uživatelská zkušenost při vzájemném propojení všech zařízení a jejich spojení s cloudem. Ať je to chytrý telefon, „chytré“ tričko, ultratenké zařízení typu 2 v 1 nebo nová cloudová služba nabízená chytrým budován osazeným propojenými systémy. Intel a tchajwanský ekosystém mají příležitost urychlit vývoj a nabídnout malá, dokonale propojená a integrovaná zařízení.”

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest + = osm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz