Firmy přecházejí na cloudové Office 365, prý kvůli úsporám

Albert Ryba | 09.07.2014 | Aktuality, Cloud, Software | Žádné komentáře

Firmy v Česku prý dávají stále více přednost cloudové službě Office 365 před fyzickou instalací kancelářského balíku do počítače. Je to pro ně výhodné a mohou ušetřit až polovinu s tím spojených nákladů. „V posledních několika letech sledujeme strmý nárůst zájmu o kurzy oblasti Office 365, zejména u kurzů zaměřených na migraci, správu a nasazení. Z tohoto trendu je patrné, že cloudové řešení Office 365 firmám vyhovuje a vyhledávají ho,“ říká Jan Dvořák, ředitel Počítačové školy Gopas.

Dosažené úspory uživatelů cloudu mohou jít podle výpočtů Microsoftu až do desítek procent. Například firma o 300 zaměstnancích může díky minimálním investicím do hardware a nižším provozním nákladům ušetřit během tří let až 40 procent svého IT rozpočtu. Firma se 100 zaměstnanci může své náklady na IT snížit dokonce až o polovinu. „V současné době využívá v České republice službu Office 365 již několik tisíc organizací a další velmi rychle přibývají,“ tvrdí Martin Hruška, manažer divize Microsoft Office společnosti Microsoft v České republice.

Firmy tak mohou pracovat se nejmodernějšími aplikacemi,  naprosto legálně a navíc s minimálními náklady. Pořizovací náklady Office 365 jsou ve srovnání s klasickými licencemi zlomkové, navíc díky cloudu má uživatel k dispozici vždy nejaktuálnější verzi produktu. Tuto službu ocení vedle velkých podniků, které mohou optimalizovat náklady na software, také menší firmy a živnostníci, kteří se hlavně z finančních důvodů doposud vyhýbali nákupu oficiálního plnohodnotného kancelářského balíku Microsoft Office.

A co Office 365 nabízí? Software pro e-mail Exchange online, úpravy a sdílení dokumentů, kalendáře, sjednocenou komunikaci včetně videokonferencí LyncOnline až po vytvoření vlastních webových stránek, další aplikace a nejnověji také funkci Business Intelligence, která přináší analytické nástroje pro práci s daty a možnost jejich sdílení. K dispozici je více verzí: pro profesionály a menší firmy, pro středně velké společnosti, velké podniky a pro vzdělávací instituce. Jednotlivé verze se liší obsahem nabízených služeb, závisí na počtu uživatelů a zvolené formě licence.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz