Jak a proč koupit repasovanou tiskárnu?

redakce | 18.07.2014 | Aktuality | Žádné komentáře

Pokud sháníte kvalitní tiskárnu a chcete při jejím nákupu i ušetřit, mohou být řešením vaší situace tzv. repasované tiskárny. Ty mohou být vhodnou alternativou jak pro firmu, tak i pro domácnost. Vzhledem k tomu, že s repasovanými tiskárnami nemusí mít každý zkušenosti, zaměříme se v našem článku na to, co takový nákup obnáší, na co si dát pozor a jak takovou tiskárnu správně vybrat.

Repasovaná tiskárna – ušetřete, ale ne na kvalitě

Stejně jako v mnoha jiných oblastech i v této platí, že značkové výrobky jsou ve většině případů zárukou kvality. Ovšem někdy mohou být pro některé zákazníky cenově nedostupné, a pokud se tedy nechcete smířit s „nižší řadou“, což je obvykle kompromis na úkor kvality, existuje pro vás alternativa, kterou představují tzv. repasované tiskárny.

Slovo „repasovaný“ se používá pro výrobky, jež byly již používané, ovšem prošly kompletní kontrolou a výměnou potřebných komponentů a jsou opět nabídnuty ke koupi. Takové tiskárny pak lze pořídit za poměrně příznivé ceny. A existuje ještě i jedna další zajímavá výhoda. Zatímco u nových výrobků dostanete obvykle pouze startovací toner s minimální kapacitou, u repasovaných tiskáren je zcela běžný plnohodnotný toner, který je již zahrnut v ceně.

Rady a tipy pro nákup repasovaných tiskáren

Ačkoli je repasovaná výpočetní technika vhodným řešením (nejen) při nedostatku financí, může zboží, které bylo již používané u někoho budit určitou nedůvěru. Pojďme se tedy ještě alespoň ve zkratce podívat na několik otázek, se kterými je vhodné se před nákupem repasované tiskárny zajímat.

Jak je to se zárukou? Na takovýto druh zboží, ať už se jedná o repasované notebooky, počítače, monitory anebo právě tiskárny, je obvykle poskytovaná záruka až 1 rok. Ovšem můžete nalézt i prodejce, kteří svému zboží věří, a tak nabízí prodloužení záruky (vesměs za příplatek) až na 3 roky.

Jakou tiskárnu vlastně zvolit? Zamyslete se nad tím, zda spíše využijete osobní tiskárnu či tiskárnu velkokapacitní, zda se vašim potřebám spíše bude hodit varianta inkoustová nebo laserové a v neposlední řadě i nad tím, do jaké značky investovat. Nekupujte automaticky nehlevnější model, ale takový, který bude vyhovovat vašim potřebám. Jak jsme již naznačili, značkové tiskárny jsou jasnou volbou, můžeme v této souvislosti doporučit například modely Hewlett-Packard (HP). V každém případě by toto zařízení mělo být multifunkční (možnost tisku, kopírování i skenování) a oblíbená je rovněž možnost oboustranného tisku (tzv. duplex).

Skutečně se repasovaná tiskárna vyplatí? Pokud si pořídíte kvalitní novou tiskárnu, může spolehlivě sloužit i 10 let. To znamená, že nákupem repasované tiskárny nic neriskujete, neboť taková tiskárna byla doposud používána pouze krátkodobě a navíc případné opotřebené komponenty byly vyměněny za nové.

Jak je to s možností reklamace? Před nákupem si vždy ověřte, zda má prodejce vlastní sklad, zázemí a servis. Pak je totiž případná reklamace daleko snazší.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


dva + jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz