Microsoft zvýší firmám ceny za Office 365

Albert Ryba | 04.07.2014 | Cloud, Software | Žádné komentáře

Společnost Microsoft informovala, že plánuje zvýšit ceny cloudového kancelářského balíčku Office 365 některým podnikovým zákazníkům zhruba o 15 %. Zda se jich zvýšení dotkne nebo ne záleží na podobě jejich kontraktu.

Zvýšení ceny se má týkat zákazníků s balíčky (SKU) řady E, tedy E1, E3 a E4 plus odpovídajících balíčků pro státní instituce. Změna se má dotknout zákazníků s kontraktem Enterprise Agreement, kteří nevyužívají Office Software Assurance a nebo všech nových zákazníků v rámci kontraktu Enterprise Agreement od 1. srpna 2014. Ti se již na původní ceny nebudou moci nijak dostat.

Zástupci Microsoftu tvrdí, že řady stávajících podnikových zákazníků se tedy zvýšení nedotkne (jde ale jen o ty, kteří využívají Enterprise Agreement s Office Software Assurance) a pro ně zůstanou ceny na stejné úrovni jako dosud. Zvýšení cen pro nové zákazníky nebylo nijak zdůvodněno. Komentátoři hovoří zejména o tom, že Microsoft má v oblasti cloudových kancelářských aplikací silnou pozici a může si proto zvýšení cen dovolit.

Vylepšení v Outlook Web App

Microsoft dále slíbil, že do aplikace Outlook Web App přidá novou funkci pro spolupráci více osob na dokumentu (Document Collaboration). Má jít konkrétně o to, aby více uživatelů mělo možnost pracovat s přílohou v e-mailu, včetně jejího komentování a editování. Tato nová funkce by se měla postupně zákazníkům zpřístupňovat v těchto dnech.

Místo nutnosti stahovat přílohu, dělat do ní změny, přejmenovávat ji a znovu ji přikládat k e-mailu má jít o nový a flexibilní způsob jak s dokumentem v příloze pracovat. Tato funkce by ale neměla být zaměňována s podobně pojmenovanou funkcí Document Conversation. Ta se objevila již minulý měsíc a zpřístupňuje konverzace z Yammeru ve speciálním panelu v OneDrive a SharePoint Online souborech.

Funkce Document Collaboration podporuje zobrazování souborů Wordu, Excelu, PowerPointu a PDF a dále také většiny typů obrázků. Editace je ovšem možná jen u souborů Wordu, Excelu a PowerPointu, které byly vytvořené v Office 2007 a novějších. Další typy souborů jsou přidány jen pro možnost prohlížení.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři + sedm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz