Proč si pořídit repasovaný počítač?

Albert Ryba | 29.07.2014 | Aktuality, Hardware | Žádné komentáře

Klasické stolní počítače i notebooky mají dobu rapidních inovací již za sebou a na vývojové křivce se tak přesunuly z oblasti intenzivního vývoje do oblasti stabilní vyzrálosti. Ve výsledku to znamená, že inovace jsou v této oblasti již pomalejší a počítač starý několik let se svými možnostmi až tak zásadně neliší od modelů, jež jsou v současnosti na trhu.

Kapacita operačních pamětí již víceméně stagnuje (a nebo je i paradoxně u nových PC nižší než dříve, protože paměťové moduly v posledních letech zdražily a výrobci proto osazují svoje modely menším množstvím RAM) a kapacity běžných pevných disků v hodnotách stovek či tisícovek GB jsou již roky pro většinu uživatelů bohatě dostačující. Ostatně ani výkonnostní rozdíl třeba mezi procesory řady Core2 Duo a dnešními Pentii Dual Core či Core i3 není nijak propastný. A ani spotřeba nových modelů počítačů již neklesá tak rapidně, jako tomu bylo třeba před 5 – 7 lety.

To vše otevírá prostor k nákupu repasovaných počítačů a notebooků, které mohou posloužit pro většinu účelů stejně dobře, jako počítače nové – někdy dokonce i lépe.

Nový počítač není vždy nezbytně potřeba

Například pro typického kancelářského zaměstnance obvykle postačuje počítač, na kterém poběží dobře kancelářské aplikace, webových prohlížeč a případně i nějaká specifická firemní aplikace. Není tedy potřeba žádný masivní výkon. Stejné je to i s řadou domácích uživatelů, kteří potřebují počítač zejména na psaní e-mailů, surfování či na pouštění hudby a filmů.

Pro všechny tyto účely mohou velmi dobře posloužit repasované počítače – tedy takové, které již někde sloužily, typicky ve větší firmě, následně byly z důvodu pravidelného cyklu obměny hardwaru vyřazeny, ale jsou ještě bez problémů dále použitelné.

Další výhody repasovaných počítačů

Cena repasovaných počítačů se obvykle pohybuje pod 50 % ceny nového zboží a typicky lze jako repasovaný koupit takový počítač, který je dodán i s operačním systémem ve verzi Professional a to za cenu, za jakou v běžném obchodě seženete jen samotný operační systém.

Navíc nové počítače v obchodech jsou téměř bez výjimky nabízeny s Windows 8 (případně bez systému, ale s podporou pouze pro Windows 8), kterým se řada firem i domácích uživatelů cíleně vyhýbá. Naopak na repasovaných PC a noteboocích najdete nejčastěji Windows 7, které jsou v současnosti nejpopulárnějším a nejpoužívanějším operačním systémem na světě. I to může být pro někoho značná výhoda.

A v neposlední řadě je potřeba zmínit, že repasované počítače jsou prodávány vždy se zárukou, v případě jakéhokoliv problému tedy lze počítač u prodejce reklamovat. Ten pak řeší reklamaci buď výměnou za jiný kus a nebo opravou. Právě regulérní záruka je jedním z hlavních rozdílů repasovaných a běžných použitých počítačů v bazarech, nehledě na to, že repasovaný počítač dostanete i vyčištěný, promazaný a případně jsou v něm vyměněny díly, které mají jen omezenou životnost. Ve skutečnosti tedy nic neriskujete a můžete na nákupu repasovaného počítače pouze vydělat.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz