Red Hat uvolňuje Inktank Ceph Enterprise 1.2

Albert Ryba | 17.07.2014 | Software | Žádné komentáře

Jen pár měsíců poté, co Red Hat v dubnu 2014 ovládl společnost Inktank, poskytovatele open source softwarového úložného a souborového systému Ceph, uvolnil novou verzi Inktank Ceph Enterprise 1.2, která přináší řadu důležitých vylepšení.

Red Hat říká, že verze 1.2 má umožnit lepší ukládání a správu širokého spektra dat – od nejdůležitějších dat kritických pro běh byznysu, až po data v archivech, k nimž se přistupuje spíše výjimečně. Toto řešení tak zapadá mezi další produkty, na nichž Red Hat staví, což je operační systém RHEL a OpenStack a má být vhodná i pro nasazení v prostředí cloudu.

Podle zástupců Red Hatu jsou firmy v současnosti pod tlakem rostoucího množství objemů dat a současně i zmenšujících se rozpočtů na IT. Inktank Ceph Enterprise 1.2 má proto za cíl změnit neuspokojivou situaci v oblasti softwarových řešení pro ukládání dat a nabídnout univerzálnost, vysoký výkon, spolehlivost, efektivitu a nízkou cenu.

Hlavní novinky v řešení Inktank Ceph Enterprise 1.2

Úspora místa u archivovaných dat – pro data, která jsou uložená v archivu a není potřeba k nim přistupovat, nabízí nový Inktank redukci nároků na úložnou kapacitu a to údajně až o 50 %. Díky tomu se má snížit cena za uložený gigabajt dat.

Pokročilý tiering – data, která jsou často využívána, jsou přesunuta na nejvýkonnější média (typicky SSD) zatímco ta, která se nevyužívají nebo jsou již nepotřebná, se odsouvají na levnější a méně výkonné úložné systémy. V kombinaci s výše uvedeným principem tak firmy dostávají do ruky výkonný softwarový nástroj pro správu různých typů dat podle svojí potřeby.

Calamari 1.2 – nově aktualizovaná platforma pro správu Cephu umožňuje administrátorům spravovat klíčové funkce úložných systémů. Jde například o správu jednotlivých storage zařízení a stanovených politik a o změny v clusterech Cephu. Jedná se o on-premise aplikaci, která má celkově zjednodušit správu a snadno uvádět v praxi požadované změny.

Aktualizované verze Cephu také nabízí komplexní integraci s RHEL OpenStack Platform 4 a 5. Co se týká operačních systémů, řešení podporuje RHEL 6.5 a 7 a také Ubuntu 12.04 a 14.04.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


jedna + čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz