Složitost IT brzdí rozvoj firem a snižuje zisky

Albert Ryba | 15.07.2014 | Analýzy, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Nová studie analytické a poradenské agentury IDC s názvem Simplifying IT to Drive Better Business Outcomes and Improved ROI (Zjednodušení IT vylepší obchodní výsledky a zrychlí návratnost investic) ukazuje, že složitost IT prostředí snižuje zisky podniků a brzdí jejich schopnost inovovat a růst.

Firmy účastnící se studie dokázaly zjednodušením svého IT prostředí ušetřit v průměru až 83 milionů dolarů ročně. Získaly také další výhody, k nimž patří rychlejší uvádění produktů na trh, lepší služby zákazníkům a schopnost převést personál IT oddělení na strategické projekty.

Složité IT protředí je brzdou

Výsledky studie ukazují problémy, které složitost IT prostředí vytváří pro současné organizace. IT oddělení stojí před problémem zvyšujících se provozních nákladů a nižší produktivity zaměstnanců, navíc je omezena schopnost IT oddělení poskytovat služby v nejvyšší možné kvalitě. Z pohledu vlastního podnikání (obchodního oddělení) složitost IT prostředí snižuje zisk, oslabuje schopnost zavádět inovace, snižuje spokojenost uživatelů i zákazníků a brání využívat konkurenčních výhod.

Společnosti účastnící se průzkumu dokázaly zjednodušením IT získat v průměru ročně přínos až 3 610 dolarů na uživatele. V průměru měly společnosti 23 000 uživatelů svého IT systému, z čehož se odvozuje i výsledný průměrný roční přínos vyčíslený na 83 milionů dolarů.

Studie ukázala, že k dalším přínosům zjednodušení IT patří vyšší produktivita uživatelů, rychlejší uvádění produktů na trh a vyšší spokojenost zákazníků.

Efekt zjednodušení na sebe nenechá dlouho čekat

Při snahách o zjednodušení IT prostředí se uplatňuje např. migrace do cloudu, investice do integrovaných (engineered) systémů a nahrazování stávajících systémů modernějšími aplikacemi.

Většina organizací zúčastněných v průzkumu zjistila, že skutečné zjednodušení IT prostředí vyžaduje nahradit zastaralé architektury jako takové a přejít na jednodušší, konsolidované a moderní architektury IT, které lépe odpovídají požadavkům současného podnikání.

„Mnoho firem je dnes přímo zahlceno náklady a problémy, které dokáže generovat složité IT prostředí,“ tvrdí Michael Fauscette, viceprezident společnosti IDC pro oblast Software Business Solutions. „Zjednodušení IT infrastruktury umožní organizacím věnovat více svých zdrojů na zavádění inovací a zvyšování produktivity.“

Průzkum Simplifying IT to Drive Better Business Outcomes and Improved ROI provedla v roce 2014 analytická firma IDC na objednávku společnosti Oracle. Cílem studie bylo zkoumat složitost současných IT prostředí ve firmách a přínosy, které může přinést zjednodušení těchto prostředí. Zjištění vycházejí z podrobných interview se seniorními zaměstnanci obchodních a IT oddělení v devíti různých podnicích, které reprezentují různé obory podnikání (včetně finančních služeb, e-commerce, medicíny, maloobchodu, obrany/letectví a vládních agentur). Rozhovory probíhaly v různých geografických oblastech včetně USA, Evropy a Latinské Ameriky.

Kompletní text studie Simplifying IT to Drive Better Business Outcomes and Improved ROI (v angličtině) najdete zde.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět + = osm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz