Yammer ztrácí samostatnost a přesouvá se do Office 365

Albert Ryba | 28.07.2014 | Internet a služby, Software | Žádné komentáře

Společnost Microsoft se rozhodla definitivně začlenit podnikové sociální řešení Yammer do svého balíčku Office 365. Podle analytiků se tento krok dal ostatně očekávat.

Microsoft koupil Yammer před dvěma roky za 1,2 miliardy dolarů a podle komentátorů šlo o jednu z jeho nejlepších akvizic za poslední dobu. Yammer si získal ve firmách značnou popularitu a pod záštitou značky Microsoft se mohl dále rozvíjet. Obecně byl označován za „podnikový Twitter“ a za jedno z nejpovedenějších firemních sociálních řešení současnosti.

Konec nezávislosti Yammeru

I když jej dosud redmondský gigant nechával operovat relativně nezávisle, od začátku bylo jasné, že cílem Microsoftu bude integrace s jeho stávajícími produkty. O definitivní integraci s Office 365 Microsoft informoval v minulém týdnu a v této souvislosti byl ohlášen i odchod Davida Sackse, který je jedním ze spoluzakladatelů Yammeru. Konkrétní důvod odchodu nebyl zveřejněn, ale spekuluje se, že Sacks nesouhlasil se ztrátou samostatnosti Yammeru a na svoje místo proto rezignoval.

Microsoft se snaží propojit s Yammerem celou řadu svých produktů, ale základem jsou právě aplikace Office (zejména SharePoint nebo Outlook), které jsou ve firmách hojně využívané. Již před rokem byl vytvořen v rámci Microsoftu speciální tým, jehož hlavním cílem je koordinovat vývoj a budoucí plány firmy právě s ohledem na možnosti Yammeru a vytěžit z tohoto sociálního řešení skutečně maximum.

Jaká čeká Yammer budoucnost?

Nově tedy vývoj Yammeru bude řídit Rajesh Jha, který dosud vedl týmy zodpovědné za Office a Outlook. Podle Microsoftu využívá Yammer v současnosti již více než 500 000 organizací po celém světě a integrace s Office 365 má jeho využití ještě rozšířit. Navíc toto propojení má přinést synergii, kdy bude možné z existujících nástrojů vytěžit více než dosud. Začlenění do Office 365 bylo podle Microsoftu logickým krokem a toto kancelářské řešení má firmám poskytnout kompletní set sociálních, kolaborativních a komunikačních nástrojů pro lepší produktivitu v rámci organizace.

Samozřejmě se v této souvislosti objevily i hlasy, které vyjadřují nad uvedeným krokem rozpaky a obavy. Nicméně Microsoft je optimistický a jeho zástupci vyjadřují spokojenost s tím, že nyní mohou poskytnout Yammer svým zákazníkům Office 365.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− čtyři = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz