Zájem o dražší ultramobilní notebooky roste

Albert Ryba | 09.07.2014 | Aktuality, Analýzy, Hardware | Žádné komentáře

Zatímco o tradiční PC a notebooky zájem dlouhodobě upadá, podle analýzy trhu agentury Gartner je jednoznačně na vzestupu nová generace prémiových ultramobilních přístrojů.

Gartner mezi prémiové ultramobilní zařízení (v angl. Premium Ultramobiles) zahrnuje modely jako MacBook Air od Applu, Surface Pro od Microsoftu, nejvyšší řady ultrabooků, hybridy a další high-endové ultralehké přístroje optimalizované pro přenášení a maximální mobilitu. Naopak Chromebooky a přístroje s Windows RT podle Gartneru padají a následují tak již vymizelé netbooky.

Podle Gartneru lze díky vzestupu zájmu o tyto nové kategorie přístrojů očekávat, že prodeje PC za letošní rok celkově lehce vzrostou a pád z roku 2013 by se neměl již opakovat. Jak ukazuje i graf očekávaných prodejů pod článkem, nárůst nové kategorie zařízení by měl být mnohem agresivnější než propad tradičních PC a notebooků.

Pokud se tedy v roce 2015 prodá předpokládaných 55 milionů ultramobilních přístrojů, měl by jejich celkový počet (tzv. install base) mezi uživateli dosahovat již stovky milionů. Z toho 80 % by měly být přístroje s plnohodnotnými Windows.

gartner-premium-ultramobile-mid-2014-v2-620x407

 

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− dva = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz