Tradiční bezpečnostní nástroje si nerozumí s virtuální infrastrukturou

Albert Ryba | 07.08.2014 | Analýzy, Bezpečnost, Podniková infrastruktura | Žádné komentáře

Bezmála dvě třetiny evropských IT profesionálů (62 %) považují bezpečnost za jednu z hlavních priorit při zavádění nové virtuální infrastruktury. Pro téměř polovinu z nich (47 %) je pak virtuální prostředí životně důležitým orgánem jejich firemního IT systému. Zjištění přináší průzkum Kaspersky Lab mezi IT odborníky 2014 IT Security Risks for Virtualization summary report, kterého se zúčastnili také respondenti z České republiky.

Studie ukazuje, že firmy mají stále větší obavy o bezpečnost svých virtuálních sítí. Zároveň se ale bojí, že příliš ochranného softwaru zpomalí jejich systémy, což sníží celkový výkon společnosti.

Při hledání rovnováhy mezi bezpečností a výkonem však firmy často opomíjejí fakt, že jejich efektivitu brzdí hlavně tradiční, už zastaralé, avšak stále používané způsoby zabezpečení. Třetina oslovených se shodla, že zvýšená ochrana jejich virtuální infrastrukturu zpomaluje.

Celkem 41 % respondentů věří, že virtuální prostředí mohou být dostatečně chráněna konvenčními bezpečnostními řešeními, jež slouží primárně k ochraně fyzických zařízení. Necelá pětina (18 %) účastníků si myslí, že je současný antivirový systém chrání lépe než jiné specializované systémy.

Tato zjištění potvrzují rozšířenou domněnku, že tradiční antivirové programy, vytvořené k ochraně fyzických přístrojů, nabízejí adekvátní ochranu virtuálních sítí. IT manažeři si ale neuvědomují, nakolik tyto systémy fyzické ochrany zpomalují jejich virtuální prostředí.

Podle nezávislého srovnání AV-Test spotřebují nástroje „ze staré školy“ při ochraně mnoha zařízení výrazně více systémových zdrojů než nová moderní řešení. Ve výsledku tak nepřinášejí úsporu, ale naopak pro firmu znamenají nárůst neefektivity provozu jejího IT.

Celá studie 2014 IT Security Risks for Virtualization summary report je k dispozici ve formátu PDF v angličtině z adresy media.kaspersky.com/en/IT_Security_Risks_Survey_2014_Virtualization_report.pdf

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz