Co nabízí moderní zabezpečovací, kamerové a docházkové systémy?

Albert Ryba | 19.09.2014 | Aktuality | Žádné komentáře

Zabezpečení majetku, provozních prostor, skladů či jiných prostranství je obvykle jednou z priorit většiny organizací. Dříve nebo později se tak dostanou před potřebu pořízení systému, který bude tento problém řešit. Podobně na tom mohou být ale třeba i majitelé rodinných domů či bytová družstva. V následujícím článku se podíváme na možnosti dnešních zabezpečovacích, kamerových a docházkových systémů, abyste se mohli při případném pořízení některého z těchto řešení do firmy lépe rozhodnout.

Zabezpečovací systémy
Cílem těchto systémů je zabránit vloupání, jak do již využívaného objektu, tak třeba i do rozestavěného a minimalizovat tak rizika během stavby. Základními prvky, kterými disponují prakticky všechny zabezpečovací systémy, je ústředna s komunikačním modulem, která v případě incidentu pošle informaci na předem zvolenou linku, dále detektory a pak ovládací panel (keypad) nebo dálkové ovladače, kterými se autorizuje povolaná osoba. Důležité je vybrat pro objekt správný typ detektorů, k dispozici jsou klasické interiérové a venkovní PIR detektory, dále optickokouřové a na dveře a okna jsou to závrtné a povrchové samolepící. Ideální kombinace je ve spojení prostorové ochrany, která se zaměřuje na místnosti s plášťovou ochranou, jež je určena na zabezpečení oken a dveří.

Kamerové systémy
Pokud jde o kamerové systémy (někdy se o nich též hovoří jako o sledovacích), ty jsou z podstaty již obvykle sofistikovanější, protože neregistrují jen pohyb, ale zaznamenávají kompletní obraz. V současnosti existují tři nejčastější typy – analogové (s digitálním zpracováním dat), IP kamerové využívající přenos dat v síti LAN a nejpokročilejší HD-SDI s důrazem na vysoké rozlišení obrazu. Právě poslední generace kamerových systémů znamená současnou špičku ve sledovacích systémech a výhodou je možnost využití této technologie i pro upgrade starého analogového systému.

Docházkové systémy
Z trochu jiného soudku jsou pak docházkové systémy, někdy také označované jako vstupní. Jejich úkolem je vpustit do určitého objektu je povolené osoby. Nejčastějšími způsoby identifikace jsou kód zadaný na klávesnici, bezkontaktní karta, otisk prstu či další biometrický způsob ověření a následně dojde ke vpuštění osoby. Její příchod a odchod je obvykle zaznamenán a lze jej pak vyhodnocovat. Vrcholem vývoje jsou v této oblasti moderní biometrické terminály, které umožňují více metod autorizace, jsou připojené k síti a mohou být kombinované třeba i s kamerou pro zaznamenání obrazu vstupující osoby.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest − = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz