HackerFest 2014

Albert Ryba | 02.09.2014 | Aktuality, Události | Žádné komentáře

Jaké jsou nejlepší triky současných hackerů? Máme se obávat hackerských útoků na mobilní telefony a aplikace? Lze předvídat možná rizika a chránit sebe i firmu? Co je etický hacking? Na tato a další témata mohou diskutovat se špičkovými odborníky účastníci konference HackerFest 2014. Ten proběhne ve dnech 20. – 22. 10. 2014 v prostorách multikina CineStar Praha Černý Most. Pořadatelem je Počítačová škola Gopas.

HackerFest 2014 je určen jak pro odborníky zaměřené na ochranu dat a firemních aplikací, tak pro zapálené zájemce o bezpečnost počítačů a chytrých přenosných zařízení. Přednášet zde budou přední domácí i zahraniční odborníci, velmi přínosná budou jistě setkání s bezpečnostními specialisty se zkušenostmi z praxe. Zde je několik bodů z programu, který na účastníky HackerFestu 2014 čeká:

* Bezpečnostní specialistka Paula Januszkiewicz, která patří mezi přední řečníky na mezinárodních konferencích a má za sebou stovky IT bezpečnostních auditů a penetračních testů, se bude věnovat technikám identifikace průniku do podnikových sítí založených na OS Windows.

* Jak se bránit útokům, které žádný antivirus neodhalí, prozradí programátor, bezpečnostní analytik, odborný lektor a konzultant Ondřej Ševeček. Vysvětlí, že proti cíleným, ručně připraveným, individuálním útokům, je jakýkoliv antivirus krátký, a co udělat proto, abyste svůj systém proti takovýmto průnikům ochránili.

* Odborník v oblasti IT bezpečnosti, odborný konzultant a lektor William Ischanoe se zaměří na BOTy, tedy nehodné internetové roboty, a problematiku malwaru.

* Jeden z nejlepších odborníků v ČR na poli penetračního testování webových aplikací, autor nejznámějšího českého webu v oblasti hackingu soom.cz – Roman Kümmel – se zaměří na zabezpečení webových aplikací firem. Ty jsou jedním z nejexponovanějších míst, které vedle potenciálních zákazníků navštíví také mnoho útočných botů a hackerů.

* Martin Klubal, špičkový bezpečnostní konzultant, se bude věnovat tzv. etickému hackingu. Zabloudí do temných vod Darknetu, Deepnetu a Clearnetu a ozřejmí některé mechanismy fungování těchto sítí svázaných s nelegálním obchodem a šedou ekonomikou.

* Z přednášky Kamila Vávry si účastníci „odnesou“ ucelený přehled bezpečnostních nástrojů z prostředí Kali Linuxu a Androidu, a dále poznatek, jak je pro útočníka snadné otestovat a vyhodnotit zabezpečení sítě z mobilního zařízení, prolamovat přihlašovací procedury, mapovat a exploitovat běžící prvky v síti a následně provádět útoky.

Podrobné informace o konferenci najdete na http://www.hackerfest.cz.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − = nula

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz