iOS 8 padá častěji než iOS 7, hlavně na starších přístrojích

Albert Ryba | 23.09.2014 | Mobilita, Software | Žádné komentáře

Již před vydáním iOS 8 odborníci doporučovali majitelům starších zařízení s aktualizací zatím raději vyčkat. První statistiky o počtu pádů iOS 8 potvrzují oprávněnost tohoto varování. iOS 8 padá o 78 % častěji než iOS 7 a méně stabilní je právě na starších modelech chytrých přístrojů od Applu.

Čísla zveřejnila společnosti Crittercism, která počty pádů systému (tzv. crash rate) v posledních dnech sleduje. Pokud je pro vás tedy důležitá stabilita, určitě s aktualizací na iOS 8 zatím vyčkejte. Zejména BYOD pracovníci by s aktualizací měli vyčkat, než jim k tomu dá pokyn jejich IT oddělení ve firmě. O možných problémech najdete více v článku S aktualizací na iOS 8 zatím vyčkejte, radí odborníci.

Pády iOS 8 v číslech

Průměrná míra pádu napříč všemi přístroji u iOS 8 je 3,56 %, což není zrovna zanedbatelné číslo a svědčí to o tom, že nový iOS není zejména na starších přístrojích zcela dobře otestovaný. Ze statistik vyplývá, že na modelech iPhone 4S, 5 a 5S dochází k pádům v 3,57 % případů, zatímco na nových modelech iPhone 6 je to v 2,63 % případů a u iPhone 6 Plus v 2,11 % případů. Údaje vychází tedy jen ze smartphonů a nikoliv z tabletů nebo přehrávačů iPod.

Výsledná zprůměrovaná hodnota je pak ovlivněná zejména faktem, že nových modelů bylo ve sledovaném vzorku přístrojů výrazně menší množství. Zajímavé je, že Crittercism uvádí do statistik crash rate iOS 8 i model iPhone 4, který ovšem není novým operačním systémem podporován.

Ve srovnání se starším iOS 7 byla crash rate podle údajů společnosti Crittercism na úrovni 2 procent. Komentátoři tvrdí, že pády jsou typickým projevem chyb jak v operačním systému, tak i v aplikacích a časem by se stabilita měla zlepšit. Zejména až vývojáři svoje aplikace pro iOS 8 optimalizují a až provedou aktualizace i uživatelé starších přístrojů, kteří obvykle používají verze určené ještě pro iOS 7 (případně starší systém). Další detaily najdete v následující tabulce:

tabulka-ios8

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− dva = pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz