Jakým způsobem ukradli hackeři z iCloudu fotky celebrit?

Albert Ryba | 04.09.2014 | Aktuality, Analýzy, Internet a služby | 1 komentář

Odborníci z bezpečnostní společnosti Check Point zjistili, že způsob, jakým zálohování iCloudu funguje, vysvětluje, jak mohli hackeři obnovit z iCloud účtů údajně dlouho smazané fotografie z telefonů celebrit.

iCloud umožňuje až 3 revize záloh pro každé zařízení, které uživatel vlastní. Ale iCloud spustí automatické zálohování pouze z iOS zařízení a pokud je zařízení připojeno k Wi-Fi a nabíjí se – obvykle tedy v noci (zálohy lze spustit i ručně, ale dá se předpokládat, že něco podobného dělá jen malé množství uživatelů). Výsledkem je, že mnoho uživatelů má uchované zálohy ze 3 po sobě jdoucích dnů. Ale pokud někdo hodně cestuje, jako například celebrity, je mnohem méně pravděpodobné, že bude nabíjet svůj telefon a zároveň bude mít zařízení připojené k Wi-Fi.

To znamená, že mezi každou ze tří zálohovacích revizí v iCloudu mohly uplynout týdny nebo dokonce měsíce, což vysvětluje, jak fotky odstraněné z přístroje mohly být stále přístupné v jedné z dřívějších záloh. Jakmile hacker získal pro přístup do iCloudu odpovídající uživatelské jméno a heslo, mohl používat nástroje, jako je dr.fone, pro obnovu dat ze všech 3 revizí záloh iCloudu. Hackeři se tak mohli dostat i k informacím, které si uživatelé mysleli, že už jsou smazané.

1 komentář u článku “Jakým způsobem ukradli hackeři z iCloudu fotky celebrit?”

  1. Franta napsal:

    Apple na vniklou situaci teď posílá uživatelům email, pokud se cokoliv děje s ID (zalogování, přidání zařízení…)

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ šest = čtrnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz