S aktualizací na iOS 8 zatím vyčkejte, radí odborníci

Albert Ryba | 17.09.2014 | Mobilita, Software | Žádné komentáře

Společnost Apple má dnes oficiálně uvolnit aktualizaci iOS 8 pro existující přístroje. Odborníci přesto radí zatím s aktualizací vyčkávat, protože očekávají – ostatně jako vždy při podobné události – množství nečekaných komplikací.

Ačkoliv uvolnění nové verze iOS vyvolá obvykle nadšení a aktualizační mánii, ne každý je pak nadšený. Navíc návrat k předchozí verzi není možný a jakmile jednou update proběhne, není již cesty zpět. Předtím, než aktualizaci provedete, zvažte zda nevyčkat alespoň pár dní a počkat si na první reakce spojené s iOS 8. Analytici identifikovali základní oblasti, kde by se mohly vyskytnout po aktualizaci starších přístrojů potíže.

Kompatibilita aplikací

Ačkoliv iOS 8 nepřináší tak zásadní změny v jako iOS 7, jenž se pro vývojáře stal noční můrou, je možné, že i nyní se objeví problémy s kompatibilitou. Některé aplikace nemusí být možné stáhnout, jiné se nemusí chovat korektně. A náprava může trvat i několik týdnů. Zejména v případě aplikací, které určitě potřebujete používat, si předem důkladně ověřte, zda jsou s iOS 8 kompatibilní. Navíc pokud využíváte Jailbreak, počítejte s tím, že se bez něj budete muset (alespoň na nějakou dobu) obejít.

Počítejte s chybami

Snad u každé nové majoritní verze iOS se po jejím vydání strhla lavina stížností na problémy, které se po aktualizaci objevily. Apple se snaží, aby jeho operační systém dosahoval co nejvyšší kvality. Ale pokud se jedná o prvotní verzi, která obsahuje nové funkce, vždy je to spojeno s určitou syrovostí a neprověřeností praxí. Až právě instalace na miliony zařízení ukáže, kde jsou problémy a vývojáři Applu budou pracovat na odstranění problémů. Je to zcela běžný jev.

Dosud testoval iOS 8 jen omezený počet beta testerů, kteří sice pomohli vyřešit zásadní nedostatky, ale určitě řadu věcí přehlédli. A až v následujících týdnech a měsících bude iOS 8 dozrávat a odstraňovat existující problémy.

Firemní IT oddělení nemusí být připravená

Zejména pro firmy je důležité, že iOS 8 přináší mnoho novinek pro byznysové využití, jako třeba silné passkódy, VIP vlákna konverzace, roamingové politiky nebo třeba šifrovací standardy na úrovni požadované vládními agenturami. Nicméně pro využití těchto funkcí je potřeba, aby s nimi uměly pracovat i nástroje pro správu mobilních zařízení (MDM). Řada firem se snaží přechod na novou verzi oddálit až do té doby, dokud nebude vše vyřešené. Ostatně to dává i smysl, pokud nutně nepotřebuje některou z nových funkcí. Pokud ale svůj přístroj aktualizujete na iOS 8, aniž k tomu máte svolení IT oddělení ve firmě, může se vám stát, že bude váš přístroj vyloučen z firemní sítě.

Starší přístroje se mohou výrazně zpomalit

iOS 8 je kompatibilní se smartphony iPhone 4S a novějšími a s tablety iPad 2 / iPad mimi a novějšími a také s přehrávači iPod touch páté generace a novějšími. Nicméně i přes zmíněnou kompatibilitu se může stát, že na starších přístrojích dojde k opravu výraznému zpomalení, zejména díky menší operační paměti a pomalejším procesorům. Zejména běh více aplikací se může stát problémem a pokus jste měli problémy s iOS 7 na iPhone 4S, pak nečekejte, že vám iOS 8 nějak pomůže, spíš naopak. Pokud tedy nemusíte nutně aktualizovat, zkuste vyčkat alespoň pár dní a pak se rozhodnout ve světle nových faktů, které se během té doby objeví.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm + čtyři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz