Firmy chtějí zvýšit investice do ochrany proti únikům dat

Albert Ryba | 13.10.2014 | Aktuality, Bezpečnost | Žádné komentáře

Analytická společnost Gartner ve své aktuální zprávě o IT bezpečnosti ve střední a východní Evropě předpovídá akceleraci uplatnění systémů ochrany proti únikům dat.

Podle výzkumu společnosti Safetica se mezi lety 2012 a 2013 zvýšilo povědomí o systémech DLP (Data Leak Preventium) u místních českých CIOs z 25 na 33 procent. Je tedy vidět, že zájem u firem roste. Gartner však varuje, že nejčastější bariérou širšího uplatnění DLP systémů je malá vůle menších IT oddělení investovat do vysoce specializovaného produktu.

Z údajů společnosti Gartner dále vyplývá, že odhadovaný objem investic do DLP systémů ve Východní Evropě naroste v letech 2014 až 2018 o přibližně 59 procent, a to z 13,5 milionů dolarů v roce 2014 na 21,5 milionů dolarů v roce 2018. Implementace bezpečnostních řešení je podle Gartneru pro nejbližší období ovlivněna a akcelerována měnící se legislativou v řadě zemí střední a východní Evropy.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ čtyři = třináct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz