Jak bezpečně promazat iPhone či iPad a nepřijít o data?

Albert Ryba | 31.10.2014 | Aktuality, Mobilita | Žádné komentáře

S tím jak uživatelé průběžně inovují svůj mobilní park přichází obvykle ke slovu nutnost prodat starší modely svých smartphonů či tabletů. V případě přístrojů od Applu se přitom neustále objevuje  dotaz, jak z nich promazat všechna data, aby nedošlo k jejich smazání i ve službě iCloud či ztrátě těch nezazálohovaných.

Apple tento proces jasně popisuje a my vám přinášíme jeho překlad:

Nejprve si přístroj kompletně zazálohujte, abyste o žádná data nepřišli. To uděláte jednoduše připojením přístroje k PC nebo Macu s iTunes a nebo ke službě iCloud (u uživatelů s iOS 8 je to v Nastavení / iCloud / Backup a ti s iOS 7 a starším to najdou v Nastavení / iCloud / Storage & Backup).

Poté, co záloha proběhne, je správná chvíle na promazání přístroje. Najděte v menu Nastavení / Obecné položku Reset a zvolte možnost smazání celého obsahu a nastavení.

V žádném případě nepromazávejte data ručně, protože pak by došlo i k jejich odstranění z iCloudu a tím pádem k jejich ztrátě.

Uživatelé iOS 7 a novější verze, kteří aktivovali služby Find My iPhone, musí před promazáním ještě zadat správní Apple ID a heslo, aby mohli v procesu vyčištění pokračovat. A tím je hotovo, poté co přístroj znovu zapnete, provede vás asistent procesem nového nastavení přístroje.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz