Ovládne Apple firmy a organizace? Nakročeno má dobře

Albert Ryba | 29.10.2014 | Analýzy, Hardware, Podniková infrastruktura, Software | Žádné komentáře

To, že se přístroje značky Apple stále více objevují i v korporátní sféře, je neoddiskutovatelná věc. Výrazně to bylo vidět i na letošní konferenci JAMF National User Conference, která proběhla v druhé polovině října v americkém Minneapolisu a zúčastnilo se jí přes tisíc IT administrátorů, kteří se zde dělili o zkušenosti s nasazováním přístrojů Applu ve svých organizacích.

Společnost JAMF Software, která konferenci pořádala, je dodavatelem řešení pro správu zařízení Applu ve firmách a její zástupci pozorují jednoznačný nárůst zájmu o zařazení produktů s logem nakousnutého jablka do firemní infrastruktury. Současně to potvrzují i poslední finanční výsledky Applu, v nichž CEO společnosti Tim Cook zdůrazňoval právě nárůst v korporátním prostředí.

Apple ve firmách uspěl „sám od sebe“

Podle analytiků je tento úspěch Applu ve firmách až neuvěřitelný, zejména s ohledem na skutečnost, že Apple v minulosti firemní klientelu spíše ignoroval a zaměřoval se na běžné koncové uživatele. Řešení pro začlenění zařízení Apple do firemní infrastruktury tak musely vytvořit třetí strany, jako například zmíněný JAMF Software. Ve výsledku to ale právě pro takovéto firmy znamenalo dobrou příležitost uspět na trhu a proniknout do takových významných korporací, které by jinak jejich služby nepotřebovaly.

Jason Wudi, CTO společnosti JAMF, je přesvědčený, že ani v současnosti se Apple nijak nezaměřuje na firmy jako takové, ač si uvědomuje tento potenciál a snaží se jim vyjít vstříc. Je prý také vstřícnější vůči již zmíněným dodavatelům podnikových řešení, se kterými se více dělí o informace. Protože si je vědom jejich významu pro svůj byznys.

Vše je připravené pro jablečný boom

Také komunita spojená s Applem reaguje na tento trend jasným způsobem a podle informací Applu meziročně vzrostl počet registrovaných vývojářů podnikových aplikací o 39 procent. Významným krokem je také nedávno zveřejněné partnerství Applu s IBM, které podle komentátorů může přitáhnout více pozornosti firem právě na řešení Applu. Podle Wudiho navíc ekosystém již vyzrál natolik, že je vše již skutečně připraveno na výrazný průnik řešení Applu do podniků a organizací všeho typu. Pomohly tomu i novinky v iOS 8 a díky propojení se zbytkem firemní infrastruktury se pro zaměstnance může stát iPad mnohem užitečnějším zařízením než byl dosud.

Wudi současně potvrzuje, že si všímá, že IT oddělení již začaly akceptovat iPady jako regulérní firemní zařízení. V minulosti byly tyto tablety obvykle omezeny jen na přístup k internetu či k e-mailu, ale nyní jsou stále častěji schopny přistupovat i různým dalším firemním zdrojům a datům.

Přístroje Applu do firem pronikly podle komentátorů přes nejvyšší vedení a manažerské posty. Kdy právě vedoucí pracovníci byli ti, kteří si prosadili, aby jim IT oddělení zapojilo jejich přístroj s logem nakousnutého jablka do firemní infrastruktury. A když už se to povedlo, nic nebrání tomu, aby byli připojeni i další uživatelé. Apple má v každém případě podle komentátorů v současnosti velmi dobrou pozici a další potenciál k růstu ve firmách je jednoznačný.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ devět = šestnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz