Symantec se rozdělí na dvě společnosti

Albert Ryba | 10.10.2014 | Aktuality, Bezpečnost, Ostatní | Žádné komentáře

Ačkoliv média v posledních dnech zaplňují informace o plánovaném rozdělení společnosti HP, podobné rozštěpení chystá i bezpečnostní firma Symantec.

Zástupci společnosti Symantec informovali, že předsednictvo jednomyslně schválilo rozdělení na dvě nezávislé veřejně obchodovatelné  společnosti. Jedna z nově vzniklých nástupnických společností bude zaměřena na tradiční oblast bezpečnosti a druhá pak na informační management (IM).

Rozhodnutí pro rozdělení firmy na dva oddělené subjekty předcházela rozsáhlá revize strategie společnosti a provozní a organizační struktury.  Dva samostatné podniky mají umožnit každému ze subjektů větší zaměření na danou oblast obchodu a tím i jeho možnosti růstu. Ostatně jedná se o velmi podobný důvod jako u zmíněného HP. Symantec očekává rozdělení do konce roku 2015.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− tři = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz