Telefony Nokia skončí, ponesou značku Microsoft Lumia

Albert Ryba | 22.10.2014 | Mobilita | Žádné komentáře

Microsoft odhalil svoje plány na přejmenování smartphonů Nokia Lumia na Microsoft Lumia. Jedná se tak o snahu vytlačit původní značku, kterou softwarový gigant pro mobily od doby akvizice finského výrobce telefonů používal.

Informace byla zveřejněna na francouzských facebookových stránkách Nokia. Konkrétně se zde píše „v následujících dnes obdržíte zprávu od Facebooku o přejmenování těchto stránek. Staneme se Microsoft Lumia“.

Zpravodajský portál The Verge v návaznosti na tuto zprávu požádal Microsoft o její potvrzení a dostalo se mu odpovědi, že rebranding se nebude týkat jen Francie, ale i dalších zemí a že proběhne v následujících týdnech. Žádné bližší informace nebyly zveřejněny, ale cíl je zřejmý. Značka Nokia za poslední roky na trhu poměrně drasticky propadla a z původní ikony mobilního světa se stal okrajový hráč. Přejmenování je proto logickým krokem a snahou o upoutání pozornosti na nové produkty a možná i na odlišení od původních modelových řad. Spekuluje se také o tom, že by Microsoft značkou Lumia nahradil nepříliš výrazný brand Surface.

Akvizice mobilní divize společnosti Nokia, která proběhla letos v dubnu, přinesla Microsoftu zhruba 25 000 nových zaměstnanců v 50 zemích světa. Akvizice následovala po několikaletém partnerství, kdy Nokia vsadila svoji budoucnost na platformu Windows Phone, která ale na trhu nikdy nezískala větší podíl.

Bývalý CEO Microsoftu Steve Ballmer v souvislosti se zveřejněnou zprávou prohlásil, že koupě mobilní divize společnosti Nokia bylo pro Microsoft velké a náročné rozhodnutí. Ballmer přiznal, že firma za jeho vedení v mobilní oblasti „zaspala“ a že ji předběhli jiní hráči. Ale přesto měla na výběr jen dvě cesty, buď se vzdát a nebo pokračovat za každou cenu. A právě akvizice finské Nokie má být způsobem, jak pokračovat dál, protože někteří z výrobců, kteří přístroje s Windows Phone začali nabízet, vyjadřovali nad jejich prodejností otevřeně zklamání. Příkladem může být LG či Huawei.

Microsoft navíc zatloukl další hřebíček do rakve Windows Phone tím, že oznámil, že v příštím roce tuto platformu i na mobilech nahradí Windows 10, čímž vlastně odsoudí majitele stávajících přístrojů k definitivnímu konci.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm + = dvanáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © ICT manažer | ISSN 1805-5486 | SEO optimalizace a přizpůsobení SEO-care.cz